Вони ведуть своїх вихованців у світ музики та образотворчого мистецтва, даруючи сонячну далечінь, творчу енергію і душевне тепло та наближаючи до втілення мрій. Викладачі Бердичівських мистецьких шкіл – трохи чарівники. Першого жовтня вони влаштували дивовижне свято просто неба і порадували маленьких першокласників, майбутніх музикантів, казково-ігровим дійством.
Осінь дарує не тільки натхненну палітру фарб та співзвуччя мелодій, а й чудові події. У перший день жовтня на подвір’ї бердичівської фортеці зібралися ті, хто святкує свої професійні свята цієї золотої пори: викладачі музичної та художньої шкіл, учителі закладів освіти та бібліотекарі міської громади. І линули над землею пісні, майоріли кольори експозиції дитячих малюнків, дарувала бажаючим приємні враження юна майстриня face art, та посміхалися батьки, чекаючи початку програми.
Незмінна ведуча, викладач музично-теоретичних дисциплін Антоніна Круковська, відкрила першу сторінку свята-триптиха. Вітальною увертюрою прозвучали теплі слова директора Бердичівської музичної школи Інни Бузі з побажаннями: «Нехай любов, щастя, радість, ніжність, віра та надія зіллються в чудову симфонію і наповнять ваше життя! Нехай збуваються мрії!»
Звісно, свято не обійшлося без почесних гостей: Бердичівського міського голови Сергія Орлюка, його заступника Олени Петрівської, секретаря Бердичівської міської ради Богдана Коляди, начальника відділу культури Валентини Кузьменко, депутата Житомирської обласної ради Алли Мусевич, директора МПК ім. О. Шабельника Валентини Бабич та керівника Бердичівського музично-драматичного театру на Європейській Алли Садовської.
Очільник міста привітав усіх із чудовими осінніми святами, адресувавши подяку тим, хто «вчить мислити, співпереживати й творити, відчувати, бачити та осягати красу світу». Викладачів і працівників мистецьких шкіл нагородили Грамотами Бердичівської міської ради та її виконавчого комітету. Депутат обласної ради Алла Мусевич вручила Подяки голови Житомирської облради Володимира Федоренка чотирьом жінкам-керівникам: музичної школи – Інні Бузі, художньої школи – Ірині Ніколайчук, Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської ТГ – Тетяні Кущук та її заступнику з питань обслуговування дітей Валентині Петрухіній.
Для секретаря Бердичівської міської ради Богдана Коляди музична школа – альма-матер, куди її колишній випускник із радістю приходить у гості: «Музика – це мова, яку всі розуміють, це стан душі. Люди, котрі пов’язали своє життя з творчістю, – духовно багаті. Викладачі мистецьких закладів виховують нове покоління молоді…»
У художній школі – 300 вихованців. У музичній – 450 учнів, і 69 із них – першокласники. Вони почувалися на святі і радісно, і схвильовано, адже юних бердичівлян урочисто приймали у велику творчу родину. Звичайно, свої музичні подарунки для них приготували талановиті учні та викладачі школи. А працівники Публічної бібліотеки з філіями: куратор молодіжного центру «М-Формація» Інна Куліш і бібліотекар Ольга Ліщинська – захопили малюків рухливими іграми, розвагами та питаннями-загадками. Енергійно крокувати, підстрибувати, летіти, наче ракета чи гелікоптер, – це і весело, і класно, і прикольно!
За місяць навчання у музичній школі першокласники встигли показати, на що вони здатні, і цього дня потішили батьків та всіх учасників свята своїм співом. «Працювати з малюками – цікаво, – говорить викладач хорових дисциплін Оксана Тимків. – Вони всі різні, до кожного потрібний підхід. І ми намагаємося знайти до них цей ключик». «Учитися в музичній школі дуже весело, а викладачі – дуже добрі», – розповідає 7-річна Лілія Шевченко. Першокласниця Ніколь Тепла хоче навчитися грати на фортепіано, як її мама Катерина: «Вивчаю ноти, мені легко, коли поруч – моя вчителька Ірина Петрівна Михайловська».
Про що мріють маленькі музиканти? Виступати на великій сцені, подорожувати світом і стати справжніми професіоналами. Ну а для початку загадали своє бажання, дмухнули та відпустили – нехай летить. Прийде час, і все справдиться. Чарівна сила мистецтва здатна творити дива…