Вона перетворює мить у творчість, збираючи «з травинок слів золоті краплини». І щоразу відкриває нові світи, наповнені світлом любові до людей та рідної землі… Атмосфера тепла і родинного затишку панувала у музичному клубі «Бердич» на зустрічі з бердичівською поетесою, письменницею і казкаркою Світланою Столярчук.
Новим подіям – новий формат! У Berdych Music Club, який декілька днів тому відчинив двері для музикантів, художників, поетів і письменників та шанувальників їх творчості, спілкувалися з майстринею слова Світланою Столярчук. Ініціатори цієї зустрічі – краєзнавець Володимир Сінчук, керівник групи «Промінь світла» і бердичівський підприємець Олександр Парасюк та його дружина Алла, які втілили ідею створення клубу живої музики.
У мистецькому просторі зібралася спільнота давніх друзів-однодумців. Хвилюючий початок події – спів Гімну Бердичева (музика Олеся Коляди, вірші Світлани Столярчук). Авторка головної пісні міста запросила учасників літературної імпрези на щиру розмову…
Знайома незнайомка: «Я йду своїм шляхом…»
Творчість – частина життя Світлани Столярчук, її шлях до себе. З дитинства вона сприймала світ через образи, відкриваючи прекрасне у квітці, що наче чарівне створіння, гілочці, схожій на пензлик художника, хмаринці-мандрівниці… Народжувалися поетичні рядки і ставали музикою душі.
Філолог за освітою, Світлана Володимирівна – вдумливий художник слова, який відчуває його в усіх проявах. Вона постійно шукає себе, прагнучи вдосконалюватися. У її віршах постає рідна Батьківщина – незалежна та незламна, мальовнича і прекрасна, єдина та найдорожча: «Україна – то не провінція, бо шляхи всі сюди ведуть…» Поетеса вклоняється «землі смарагдовій» з «очима незабутніми», оспівуючи «славетних духом» земляків, «пісню джерела» і світлу дитячу усмішку… Зворушливі та проникливі рядки про мирне майбутнє Вітчизни: в них – молитва матері, яка чекає з фронту воїна-сина, і мрії про щасливу, оновлену країну…
«Багато чого залежить від нас самих. Від нас залежить майбутнє Батьківщини. Якщо хочемо щось змінити, маємо почати з себе, – ділилася сокровенним бердичівлянка. – Кожна людина, кожна країна повинна мати своє обличчя».
Поетеса пише твори для дітей і про дітей. Посміхається: їхніми вустами говорить істина. Герої її повістей для юних читачів з’являються з комп’ютера чи приходять з космосу, щоб допомогти малюкам пізнати світ та знайти друзів.
Краєзнавці можуть почерпнути чимало цікавого, прочитавши прозу Світлани Столярчук. Зокрема, новелу, присвячену знаній родині Терещенків. У своїх роздумах письменниця занурюється в історичну минувшину Бердичівщини.
Світлані Вікторівніталанить на хороших людей, які розуміють і довіряють, з якими можна разом порадіти та посумувати. Серед них – звичайні трудівники, наділені внутрішньою красою, та люди, осяяні світлом творчості. Присутні слухали уривок з оповідання «Браво, Вірунько!», де головна героїня – звичайна і в той же час незвичайна жінка-українка: багатогранна, з унікальним світобаченням та самобутнім мисленням…
Світлана Столярчук із великим теплом згадувала свою мудру і добру бабусю. Шкодувала, що на зустріч не зміг прийти поет, публіцист і журналіст Анатолій Кондратюк. І читала вірші зі збірки «Я чекатиму тебе», присвяченої воїнам-захисникам, стверджуючи: «Ми гідні кращого життя…»
«В час потрясінь й вселенських катастроф важливо залишатися собою…» –поетичний посилбердичівлянки.
Слово «має свій колір і смак…»
Світлана Столярчук дарувала слухачам слово, що зігріває, надихає та зміцнює. Її співрозмовники занурювалися в спогади, розпитували про нові твори й адресували поетесі добрі напуття. Композитор, музикант і співак Олесь Коляда зичив співавторці своїх пісень нових презентацій та творчого многоліття. Цікавих задумів і незабутніх зустрічей бажав поет, прозаїк, публіцист, драматург Валерій Хмелівський.
«Ваші твори несуть ідеї, близькі нашому народу. Вони хвилюють і будуть актуальними в усі часи», – звернулася до героїні події начальник відділу культури Бердичівської міської ради Валентина Кузьменко. Вітала свою подругу і колишню колежанку Олена Підвисоцька, яка була завідувачкою бібліотеки-філії № 2, де свого часу працювала Світлана Столярчук.
Дарували мелодії, граючи на музичних інструментах, композитор Олесь Коляда та Миколай Зубков, онук Світлани Вікторівни. Талановитий юнак
подякував усім, хто прийшов на зустріч: «Нехай цей день залишиться світлою згадкою в родинній книзі нашої сім’ї».
«Ми з Вами на одній вібрації»,– висловилася поетеса Наталія Мариняк-Панасюк, авторка Гімну Бердичівського району. І прочитала експромт, присвячений «поетці і натурі тонкій»:
У Вас я вчусь багатогранню,
Радіти дотику пера
І працетворчості старанню,
І життєствердності добра…
Маленька історія з великим сенсом продовжиться. І будуть нові зустрічі під сузір’ям мистецтва, нові відкриття і миті осяяння…