Центру позашкільної освіти ім. Олександра Разумкова – 15 років! Це не просто дата в календарі, а довгоочікувана подія, зворушлива зустріч друзів, сплеск різнобарвних емоцій та вражень і Церемонія нагородження «Кращий разумковець 2024»!
У просторі зали МПК ім. Олексія Шабельника – бентежна атмосфера свята: усміхнені обличчя, щирі привітання, трепетний настрій і теплі промінчики почуттів. Зібралися всі, хто серцем та душею – з позашкіллям… Потужний запальний початок, і з перших хвилин – вибух емоцій. Фотографії та відеокадри оживляли спогади…
15 років: від старту – до розвитку
15 років ЦПО ім. Олександра Разумкова – це становлення, розвиток і розквіт. Знаковий 2009-й – реорганізація дитячих позашкільних закладів – БДЮТ ім. О. Разумкова, Центру науково-технічної творчості та Екологічного центру, які об’єдналися у Центр позашкільної освіти ім. Олександра Разумкова. Шлях довжиною в 15 років – це успіхи і відкриття, випробування й виклики, співпраця з органами державного самоврядування та закладами освіти і культури, громадськими організаціями та ЗМІ, виховання громадян- патріотів, серед яких – випускники, воїни ЗСУ, котрі захищають країну, боронячи нашу свободу і право на майбутнє. Це створення нового досвіду, впровадження сучасних технологій, численні успіхи педагогів та вихованців, втілення соціальних і творчих проєктів та безліч цікавих справ. Це понад 2790 масових заходів, що об’єднали 197817 учасників і глядачів, це 4497 перемог у конкурсах, виставках і турнірах різних рівнів.
І незмінним залишається одне: в центрі уваги – особистість дитини, її всебічний розвиток та розкриття потенціалу.
Єдність поколінь
Ювілей об’єднав різні покоління юних разумковців, педагогів, батьків і друзів. Символічно, що програму вели випускники Центру позашкілля Катерина Грищук та Петро Петрук, юні гуртківці Мілана Кулик і Тимофій Мальцев та майбутні випускники 2025 року Мирослава Мариніч і Матвій Панасюк. Зустріч розпочалася зі слів глибокої подяки захисникам і захисницям, які боронять країну від ворога, за стійкість, силу духу, відвагу і героїзм. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих воїнів та жертв російської агресії. І всі у залі приєдналися до співу Гімну України…
Церемонія нагородження «Кращий разумковець 2024» – особлива, адже ЦПО ім. О. Разумкова виповнюється 15 років. Журналістка Катерина Грищук, вихованка вокального ансамблю «Золотий ключик», випускниця 2020-го, сповнена різноманітних почуттів: «Увесь цей час я – частинка життя найкращого Центру позашкілля!» Воїн добровольчого формування Харківської громади «Хартія» Данило Зелінський, нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня, випускник гуртка «Радіоелектронне конструювання» 2019-го року, студент ХНУВС, називає Центр другою сім’єю: «Тут розкрили мій потенціал, тут були сформовані та реалізовані мої особистісні якості. Приходжу до ЦПО, як додому. Стали рідними керівництво і колектив закладу, педагог-наставник Борис Ілліч та друзі-гуртківці…» Цього дня зала стоячи вітала захисника України, яким пишається Бердичів.
10 номінацій – суцвіття найкращих
На Церемонії нагородження відзначили найкращих із кращих – тих, хто творить власні історії та історію Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова, хто своїми діями, ініціативами, ентузіазмом і самовідданою працею наближає Перемогу, хто підтримує та мотивує дружну родину разумковців.
Відзнаку в номінації «Творці змін» вручили начальнику управління освіти і науки Бердичівської міської ради Валентині Адаменко. Титулу «Серце позашкілля» удостоєна директор ЦПО ім. О. Разумкова Олена Боровська. Не вщухали оплески улюбленому керівнику – найкращому, найталановитішому, найкреативнішому – лідеру, який надихає і веде до вершин.
Відзнаки в номінації «Успішні проєкти позашкілля» отримали Валентина Ратушинська, Олена Ланцова та Олег Савенко. Творчі педагоги – унікальні люди, які вносять зміни та відкривають нове.
У номінації «Важливе – за кадром» нагородили Валерія Дубцова – незмінного звукорежисера Центру, Василя Кармазіна – керівника гуртка «Інструментальні гурти» і автора музики Гімну ЦПО ім. О. Разумкова та Ірину Савчук – завідуючу організаційно-масовим відділом протягом понад 30 років.
У напрямку «Золотий фонд позашкілля» номінували 7 сузір’їв талантів – зразкові колективи Центру: ансамбль естрадного танцю «О-ля-ля» (керівник – Ірина Думинська), гурток «Моделювання іграшок-сувенірів» (керівник –Олена Сальнікова), театральний гурток «Трамвайчик» (керівник – Валентина Ратушинська), театр пісні «Краплинки» (керівник – Олена Вялова, акомпаніатор – Ольга Морозова),ансамбль танцю «Яринка» (керівник – Жанна Кабанчук),ансамбль фольклорного співу «Вінець» (керівник – Лариса Куліченко) таансамбль сучасного танцю «Шакті» (керівник – Тетяна Захарчук).
Наступна номінація – «Екотріумф». Глядачі аплодували справжнім професіоналам, досвідченим педагогам еколого-натуралістичного напряму: заступнику директора з навчальної роботи, керівнику гуртка «Природа рідного краю» Ніні Ваховській, завідувачці відділу методичного, керівнику гуртка «Юні екологи-краєзнавці» Оксані Рощенюк та керівнику гуртка «Квіткова фантазія» Олені Сторожук.
У номінації «Об’єднані успіхом» вручили відзнаки культорганізатору Центру Катерині Кузьмук і практичному психологу Лесі Вікарій, котрі успішно реалізують проєкти, спрямовані на позитивні зміни в громаді, залучаючи до їх втілення ініціативну молодь.
«Крила єдності» – номінація, в якій відзначили добрих друзів Центру, які надихають і допомагають: народного депутата України Богдана Кицака, Бердичівського міського голову Сергія Орлюка, доктора педагогічних наук, професора, завідувачку кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова, Президента Міжнародної асоціації позашкільної освіти Олену Биковську, кандидата філологічних наук, заслуженого працівника освіти України, депутатку Житомирської обласної ради Людмилу Кицак та друга Центру позашкілля Олександру Ремінну.
У номінації «Щедрість таланту» нагородили талановитих педагогів Центру, та їх творчі колективи: керівника гуртків «Радіоелектронне конструювання» та «Основи робототехніки» Бориса Смичка, керівника гуртка «Петриківський розпис» Оксану Осікову, керівника вокального ансамблю «Золотий ключик» Емму Харчук та акомпаніатора гуртка Альбіну Юркову, керівника ансамблю джазового співу «Старий рояль» В’ячеслава Поплавського, керівника гуртка «Судномоделювання» Євгенія Криворучка і методиста та керівник гуртка бандуристів «Мальви» Діну Музиченко.
На Церемонії нагородження «Кращий разумковець» у номінації «Майбутнє України» відзначили найкращих із кращих вихованців, переможців всеукраїнських та міжнародних конкурсів – на сцену піднялися 44 неймовірні гуртківці. Розповідаючи про улюблений Центр позашкілля, вони не скупилися на теплі слова: «Бути актором у «Трамвайчику» – чудово! Декілька років разом! Валентина Володимирівна бачить у кожному особистість» (Ольга Нестеренко), «Заняття в гуртку «Моделювання іграшок-сувенірів» – це тепле спілкування, гарний настрій і творче окрилення. Вдячна Олені Євгенівні за мотивацію творити й далі» (Евгенія Оніщук), «“Шакті ” – колектив, який близький мені за духом. Це сила, енергія і перемога!» (Ірина Криковлюк), «Люблю ансамбль «Вінець», народна пісня бере за душу. У нас прекрасний керівник!» (Злата Андрєєва), «Наш театр пісні – це краплинки радості, позитиву та єдності. Олена Володимирівна і Ольга Анатоліївна – найкращі!» (Анна Кронівець).
Палітра слів і почуттів оркестр
Вітали і надсилали теплі побажання ювілярам гості, друзі та помічники Центру позашкілля: завідувачка кафедри позашкільної освіти Національного педагогічного університету ім. Михайла Драгоманова, Президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти Олена Биковська, начальник Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк,
Бердичівський міський голова Сергій Орлюк, секретар Бердичівської міськради Богдан Коляда, заступник Бердичівського міського голови Олена Петрівська, начальник управління освіти і науки Валентина Адаменко,народний депутат України Богдан Кицак, депутатка Житомирської обласної ради Людмила Кицак ідруг Центру позашкілля Олександра Ремінна.Зичили директору ЦПО ім. О. Разумкова Олені Боровській, колективу та вихованцям Центру, який «дарує крила» і «щедрий на таланти», нових відкриттів, успіхів, перемог і «безліч років процвітання» – «завжди бути на позитиві та в тренді».
Окрема подяка, теплі слова та квіти – ветеранам-позашкільникам Наталії Лубківській, Валентині Кузьміній, Ірині Рихлюк, Тетяні Ковальчук, Тетяні Самойленко, Тетяні Доценко, Людмилі Ярославець, Олені Ланцовій, Галині Спрінчан, Анатолію Смичку, Ларисі Філімоновій, Світлані Денисенко та Леоніду Красовському. Юні таланти адресували слова любові та поваги батькам за довіру, підтримку і розуміння. «Діти не ростуть самі по собі!» – стверджували разумковці.
Глядачі побачили чимало прем’єрних номерів. Педагоги-вокалісти, яким «дано будувать мости у незнанії світи», порадували публіку несподіваним сюрпризом – душевною «Піснею про пісню». Найкращі колективи ЦПО ім. О. Разумкова дивували й вражали, змушували тамувати подих і вибухати емоціями, занурюватись у світ фантазії та магії, злітати в мріях і зміцнюватись у вірі в мирне та щасливе майбутнє…
Святкова атмосфера має не тільки передчуття, а й післясмак. І досі відчуваються тепло та невимушеність спілкування з разумковцями, досі супроводжує відгомін вражень від яскравих миттєвостей події…