Вчора у Молодіжному центрі «М-Формація» говорили про насилля за ознакою статі. Навіть у XXI столітті це, на жаль, виявилося актуальною темою як для старшого, так і для молодших поколінь.
Що таке насильство за ознакою статі / ґендерно зумовлене насильство? Це насильство, яке вчиняється до людини через її стать. Як відомо, стать буває жіноча та чоловіча, та кожна з них може зазнавати насильства з боку іншої.
Насильство буває різним:
- Фізичним
- Сексуальним
- Економічним
- Психологічним
Яке б не було насильство, його не можна терпіти чи толерувати. У будь-якому вигляді воно може впливати не тільки на погіршення якості життя, але загрожувати як фізичному, так і ментальному здоров’ю.
Щорічно тисячі українців та українок досі зазнають ґендерно зумовленого насильства. Якщо раніше ця проблема була табуйованою, чи принаймні надто ободистою для багатьох родин, то сьогодні молодь повинна відстоювати свої права та кордони, знати, як діяти у тій чи іншій ситуації.
У Молодіжному центрі бердичівські школярі та студенти зібралися детальніше обговорити проблему насильства за ознакою статі. Для юнаків та юначок було проведено перший тренінг в рамках анімаційного проєкту «(Не) самі винні». Його організувала та провела кураторка молодіжно-волонтерського центру пані Інна Куліш. Вона провела декілька опитувань в ігровій формі щодо ставлення молодого покоління бердичів’ян до насильства за ознакою статі. Наводила різні приклади, які могли б трапитися з кожним у житті та розповідала, як можна діяти у тому чи іншому випадку.
Кураторка центру зазначає, що це тільки перший тренінг з чотирьох запланованих у рамках проєкту «(Не) самі винні». Попереду ще багато розмов та створення кількох анімаційних роликів, які б повністю розкривали тему насильства за ознакою статі. Їх, до речі, малюватиме бердичівська художниця Аліса Олійник, про проєкти якої ми вже писали раніше. Щодо інших учасників проєкту, то його ідейними менеджерками є Радислава Шклярук та Олександра Коваль. А от піар-менеджментом займається Ксенія Шерстюк.
«Загалом заплановано провести 4 навчально-просвітницькі тренінги, спрямовані на інформування учасників(-ць) про види, прояви та шляхи подолання ґендерно зумовленого насильства. А також нашою командою буде створено та поширено 8 анімаційних відео, що слугуватимуть медіапосібником з проблем насильства», — поділилася запланованим пані Інна.
Ініціатива «Анімаційний проєкт “(Не) самі винні”» реалізується в межах програми «Молоді Амбасадор(к)и Розмаїття» — проєкту для молоді та молодіжних працівників з посилення соціальної згуртованості для створення інклюзивного мирного суспільства, мінімізації ймовірності конфліктів, що виникають між різними групами, та прискорення процесу інтеграції молодих людей з-поміж ВПО.
Проєкт реалізує громадська організація СТАН \ STAN у партнерстві з альянсом за права, рівність та міжнародну солідарність “ActionAid” за підтримки Disasters Emergency Committee (DEC), Global Fund for Children (США), Terre Des Hommes (Німеччина) та IM Swedish Development Partner (Швеція).