Хоча, бердичівлянам вона більш відома як «Палац піонерів» або ж Центр позашкільної освіти імені Олександра Разумкова.
Ми вже писали, що завдяки підтримці голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, колишнього вихованця цього закладу, та зусиллям нашого депутата Богдана Кицака вдалось добитись виділення коштів з державного бюджету на ремонт старовинної будівлі та реконструкції прилеглого до неї скверу.
Правда, поки що виділено 20 мільйонів з необхідних 27, але тендер на визначення підрядника був проведений і роботи розпочались. Зараз працівники фірми «Артхаус» змивають старе фарбування з фасадів та демонтують доріжки і дерева в сквері.
Багато хто з містян переймався, що фасад будівлі буде зіпсовано новими теплоізоляційними матеріалами, приходили навіть цілі делегації до керівника закладу з цього приводу. Але в телефонній розмові вона запевнила, що ніякої зміни фасаду проектною документацією не передбачено.
Буде лише змита стара фарба, спеціальним розчином будуть заліплені різноманітні щілини та буде покрито стіни спеціальним водостійким покриттям. Це ж саме стосується й внутрішніх інтер’єрів будівлі. Будуть збережені і ліпнина, і плитка на підлозі, і інші декоративні елементи.
Сьогодні будівлю вже майже звільнили для виконання ремонтно-реставраційних робіт. Гуртки переїхали до інших приміщень Центру, зокрема на вулицю Європейську у відділення науково-технічної творчості, до загальноосвітніх шкіл, в спортивну школу і навіть в педколедж. Для керівників гуртків це вже не вперше – полишати рідні стіни, адже, кілька років тому саме так і виїжджали, звільняючи будівлю для ремонту покрівлі.
Тоді, щоправда, це мало бути на кілька місяців, а розтягнулось майже на два роки. Ось і зараз найбільше побоюються працівники, щоб нинішній ремонт пройшов у заплановані календарні п’ятнадцять місяців, а не розтягнувся на роки.
Директор ЦПО Олена Боровська просила передати батькам школярів та студентів, що всі гуртки закладу працюють в повному обсязі і навіть додались кілька нових: гурток «Основи робототехніки», гурток «Цікава інформатика», гурток вишивання та навіть студія бандуристів.
Записатись на гуртки можна і зараз, і протягом року або ж безпосередньо в закладі, або на його веб-сторінці, заповнивши відповідну анкету.