У деньТетяни на «Посиденьках біля каганця» в залі етнографії Музею історії міста Бердичева майстриня Тетяна Олійник ділилася тонкощами розпису імбирного печива.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
«Посиденьки біля каганця» – вечір, сповнений затишку і тепла, напоєний ароматом із цитрусовими нотками. Заспокійливе мерехтіння декоративного каганця, ласкаві вогники ліхтариків на гірлянді, маленькі ялинки ручної роботи і кумедні іграшкові сніговички на столах – особлива, казкова атмосфера, щире й довірче спілкування. Майстриня-чарівниця, вчитель початкових класів ліцею № 10 «Тріумф» Тетяна Олійник – людина-свято, людина-сонце. Даруючи іншим рукотворну красу, вона ділиться світлом своєї душі і доброю енергією. У день Тетяни пані Тетяна вітала учасників майстер-класу з декількома святами: церковним, Всесвітнім днем доньки і початком першої фази Зростального Місяця в нинішньому році, запевнивши: «Це ідеальний час для реалізації задумів та прийняття важливих рішень. Окреслені плани, проєкти і мрії мають збутися. І символ дня – світильник. Закладайте основу майбутнього, любіть одне одного, любіть себе. Будьте світлими лампочками, сяйте яскраво…»
Як же пахло імбирне печиво, заздалегідь приготоване Тетяною Василівною! Це треба відчути і насолодитися пряним ароматом… Замішуючи тісто, бердичівлянка поєднала понад 12 інгредієнтів, серед яких – імбир, кориця, мускатний горіх, мед, кардамон, куркума, ванілін та боби тонка – секретний інгредієнт кондитерів.
Тетяна Олійник завітала до зали етнографії з торбиною гарного настрою. Відвідувачі діставали маленькі смаколики й отримували передбачення: хтось знайде кохання, на когось чекають нові знайомства та старти важливих справ, комусь випала риболовля чи омріяна подорож…
Перед очима, на столиках, – різні запашні фігурки: Янгола, сніжинки, сердечка, ялинки, у вигляді цифр 2024, місяця, корони і Дракоші, з яких кожний потім міг скласти свій новорічний сюжет.
Перші, дивовижні хвилини смачного майстер-класу, оповиті таємничістю… А далі – години задушевного спілкування, відпочинку та занурення у захоплюючий творчий процес, котрі промайнули непомітно, наче одна прекрасна мить. Різнокольоровий айсінг, спеціальний солодкий лак, пензлики, їстівні прикраси-намистинки, поради і пояснення майстрині –повчально, надихаюче та святково. Тетяна Олійник подбала про те, аби слухачі не лише дізналися про деякі секрети розпису імбирного печива, а й відчули себе митцями, які здатні створити справжні шедеври! Розпис пряників заворожував, а в результаті – ароматні художні витвори із візерунками та цікавинками. Кожний, виготовлений із любов’ю, – неповторний, зі смаком дитинства і мрій. Здавалося, з небес на сніжинках спустилися дива та принесли відчуття казки…
«Тетяна Василівна завжди заряджає позитивом. – поділилась Оксана Осікова. – Дарує позитивні емоції та спонукає творити». Тепло й сердечно подякувала Тетяні Олійник та учасникам майстер-класу директор Музею історії міста Бердичева Наталія Захарчук: «Радію тому, що ми збираємося на «Посиденьках біля каганця». Надіюся, що такі зустрічі стануть для нас важливими і потрібними. Чекаємо нових ідей. Здоров’я вам усім, Божого благословення, здійснення мрій та МИРУ!»
А потім за доброю традицією всі чаювали і смакували солодощами. Ділилися враженнями, розповідали родинні історії, а Наталії Миколаївні, господині закладу, та її команді дарували Різдвяні пісні…
Духмяні різнобарвні смаколики тішитимуть авторів печива та їх рідних. Такі оригінальні подарунки прикрасять оселі чи додадуть особливого настрою за сімейним столом. І, можливо, когось надихнуть на творчість та добрі справи.