У суботу, 21 вересня, у селі Гальчин, що на Бердичівщині, провели пишний ярмарок на честь перлини гастрономічної спадщини краю – білого борщу. Ярмаркування відбувалося не просто посеред села, а на подвір’ї старовинного маєтку родини Чайковських, які жили у ХІХ столітті.
Вже третій рік поспіль у селі Гальчин Гришковецької громади проводять фестиваль білого борщу. Цього разу він пройшов під назвою: «Білий борщ і не тільки», тому що розмаїття автентичних виробів з тіста, м’яса чи молочних продуктів там було на будь-який смак. До того ж ярмарок міг повихвалятися гостям не тільки звабливим меню, але й сувенірними прилавками. До прикладу, в одному куточку можна було роздивитися рукотворні ляльки-мотанки, в іншому – придбати ґердан, силянку чи гарну крайку.
Відкривали фестиваль цілою театральною сценкою. Мешканці Гальчина придумали втілити в життя декілька митей з буденності колишньої панської родини Чайковських. Для цього вони навіть використали дужого коня та повозку, на якій проїхалися подвір’ям актори, що дуже вразило гостей гастрофестивалю.
Окремий витвір мистецтва, з яким можна було ближче познайомитися на фестивалі борщу, – це українська пісня. Протягом відкриття жіночий хор вітав гостей а капела. Але не тільки слухати, але й дивитися на українок в автентичному розкішному вбранні – це справжня насолода.
Натовп фестивалю наповнили не тільки мешканці Бердичівщини, можна було помітити жителів Житомирщини, Закарпаття, Чернігівщини та Луганщини. Зокрема й голови громад з різних регіонів України, які були раді привітати присутніх.
Організацією гастрофестивалю займалася Наталія Ященко. Завдяки праці пані Наталі та інших ідейних людей нещодавно відроджено садибу Чайковського. Наразі в історичній будівлі відкрито Молодіжний хаб «Чайковський Space», про який ми вже детальніше писали раніше.