На початку квітня у відділі літератури з мистецтв Житомирської обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олега Ольжича була відкрита виставка творчих робіт бердичівських митців «Родина ВОЙТКО: від батька до сина». В одній експозиції переплітається творчість трьох авторів, як і долі представників династії художників, на чиїх полотнах постає мальовнича Україна.
На вернісажі зібралися друзі майстрів пензля і шанувальники мистецтва. Завітали голова Житомирської обласної організації Національної спілки художників України Василь Кондратюк, голова Житомирської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Павло Скавронський, художник-сценограф Бердичівського Музично-драматичного театру на Європейській Валерій Кулавін,директор Бердичівської художньої школи Ірина Ніколайчук,членЖООНСХУ, житомирський художник Валерій Савенець та інші митці-спілчани.
Виставка «Родина ВОЙТКО: від батька до сина» – діалог трьох поколінь художників, своєрідна розмова трьох Олександрів: батька, сина та онука, котрі об’єднали виставковий простір духом любові до України – «світу тихого, краю милого».
Найстарший із династії митців – Олександр Якимович Войтко (нині покійний) – народився у 1922-му році. Дитинство художника пройшло у мальовничому селі Мирославка. Його дивовижні краєвиди, затишні куточки, золоті лани та квітучі садки тішили око й надихали на творчість. На виставці в обласній бібліотеці – три пейзажні картини митця…
Син Олександр Олександрович Войтко пішов стопами батька… Змалку хлопчика оточували полотна, фарби та пензлі. Мистецтво і творчість завжди були частиною його життя…
Голова Спілки вільних художників та народних майстрів «Вернісаж» – учасник численних міських, обласних та всеукраїнських виставок. Роботи Олександра Войтка знаходяться у приватних колекціях різних країн світу. Картини художника – у постійній експозиції галереї «Глобус» легендарного Art Center Boyko (м. Київ).
Чотири пори року, чотири пори доби на полотнах, представлених в обласному центрі, – настрій краси та гармонії, мелодія серця автора. «Про художника розповідають його твори», – говорить Олександр Олександрович. Картини бердичівського митця несуть життєстверджуючий посил і променіють м’яким світлом. Нічні пейзажі – спокійні та умиротворені – передають душевний стан живописця і переносять глядачів у світ романтики та мрій. Українська хата під солом’яною стріхою з тином, човен біля ставка, польові квіти в буянні трав – теплі почуття автора передаються відвідувачам виставки…
Син художника-реаліста, його тезка Олександр Олександрович Войтко, викладач Бердичівської художньої школи, успадкував від батька поетичне сприйняття природи, бачення краси та спокійної величі рідної землі. Його приваблює пленерний живопис, який називають мистецтвом наодинці з природою. На виставці – твори різних творчих періодів: студентства та останніх років. Бачимо картини, де сільська хатинка в оточенні дерев, самотній вітряк у полі. Вони написані в Музеї просто неба в Пирогово. На полотнах років його зрілої творчості – сусальна осінь, образ дороги, що веде у світ широкий… Етюди відображають хвилюючі миттєвості буття, ліризм міських краєвидів, красу сільських околиць… Олександр Войтко молодший творить у техніці лесування, наносячи один шар фарби на інший, збагачуючи та поглиблюючи колорит. Батько, поділився Олександр Олександрович, надихає, мотивує і підтримує.
На відкритті виставки, вітаючи її авторів, директор Бердичівської художньої школи Ірина Ніколайчук побажала їм творчих осяянь, натхнення і втілення задумів: «Хочеться, щоб наші учні, юні обдарування міста, побачили виставку в Бердичеві. Твори митців навіюють світлі думки і викликають добрі почуття. Пишаюся, що у нас є такі художники. Думаю, ми побачимо персональну виставку викладача мистецького навчального закладу Олександра Олександровича Войтка, який має чимало напрацювань…»
Виставка у Житомирській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олега Ольжича триватиме до 30-го квітня. Чекаємо нових зустрічей із бердичівськими художниками на мистецьких імпрезах.