Вінниця- чудове сучасне місто, яке знаходиться за 80 кілометрів від Бердичева. Це близько двох годин подорожі на авто. Бердичів’яни доволі часто туди подорожують, а деякі навіть там працюють. Якщо ви запланували туди подорож на свій вихідний день, можна об’єднати її з інтелектуальним відпочинком. У Вінниці щонайменше 10 цікавих музеїв, які можуть розповісти про частину історії міста і не тільки. Один з них – це Вінницький обласний художній музей, скорочено ВОХМ. Його шедеври охоплюють понад чотири століття. Це полотна відомих художників, колекції портретів знатних родів, скульптур і меблів зі старовинних маєтків. Музей також славиться унікальною колекцією італійської майоліки (різновид кераміки, що виготовляється з випаленої глини) 17 століття, виробами порцелянових заводів Європи.
Вінницький обласний художній музей починає свою історію ще з 20-го століття. Ґрунтовну частину колекції було закладено у 1918-1919 рр. Пізніше її поповнили твори декоративно-ужиткового мистецтва, меблі, як з приватних колекцій власників розорених поміщицьких маєтків, або закуплені чи подаровані містянами. Музею наразі належить унікальна збірка роду магнатів Потоцьких представлена творами відомих європейських митців 18-19 століть. Значне місце в ній займають портрети представників багатьох поколінь цього знатного шляхетського роду та дворянських родин Салтикових, Строганових, Щербатових.
Автори творів, які експонуються у музеї: Т. Ромбоутс, Ф. Воуверман, Е. Бертьє, М. Баччіреллі, Й-Б. Лампі Старший, Р. Шустер, М. Квадаль, Б. Роде, А. Шрейєр, Л. Майє, О. Фроммель, П. Стахевич, В. Смоковський, Ю. Сімлер, Г. Гольпейн, І. Ріпин, В. Попєнов, К. Брюллов, К. Савицький, І. Козаков, І. Світлицький, П. Нілус, О. Новаківський, В. Орловський, А. Маневич, Ф. Коновалюк та інші.
Також, значну частину збірки складає колекція графіки 18 століття, яка включає твори Ж.-П. Норблена, О. Орловського, Н. Орди, В. Касіяна та інших.
Не дивлячись на багату сталу колекцію витворів мистецтва, музей постійно презентують відвідувачам сучасних місцевих художників. Свої виставки у ВОХМ також проводять фотографи, різьбарі, емальєри (майстри з виготовлення емалей) та інші митці. Часто заходи стосуються тематики російсько-української війни, або вшануванню пам’ятних для нашого народу історичних подій.
Музей розташований на території архітектурного комплексу 17 століття «Мури» в пристосованому двоповерховому приміщенні за адресою вулиця Соборна, 21. Працює у будні дні з 9:00 до 18:00, у суботу-неділю з 10:00 до 17:00.
Ціна вхідних квитків:
– Для дорослих – 50 гривень;
– Для дітей, учнів та студентів – 20 гривень.
Відвідати музей буде чудовим варіантом як для свого інтелектуального розвитку, так і для духовного відпочинку, адже такі місця надихають та заспокоюють.
Раніше ми вже писали про національний музей «Київська картинна галерея», який проводить регулярні виставки сучасних українських художників. А також про три музеї на Бердичівщині присвячених постаті Джозефа Конрада.