Наше місто завжди славилося талантами. У сферах культури, науки, спорту, освіти бердичівляни завжди демонстрували і продовжують демонструвати високі досягнення та здобутки.
А освітяни ще й неодноразово дивували всіх своєю творчістю, креативністю та різносторонністю. Вони, окрім того, що виховують та навчають дітей, вміють малювати, створювати картини з підручних матеріалів, в’язати, робити поробки з бісеру, вишивати. Одним словом – універсальні. Це люди шаленої енергії, безмежного натхнення та фантазії, сповненні безліччю цікавих ідей та готові долучатися до всього нового і незвичайного.
Цього разу працівники закладів освіти Бердичівської міської територіальної громади організували виставку, якої ще ніколи не було у Бердичеві. Згуртувавшись, а освітяни це добре вміють, вони представили у Музеї історії експозицію подушок. Різні за розмір, за технікою вишивання і поєднанням кольорів, за зображенням і оздобленням, ці м’які атрибути прикрасили виставкову залу, гармонійно поєднавшись між собою.
Урочисте відкриття такої виставки відбулося у середу, в переддень трьох важливих свят: Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва та День захисників і захисниць України. І цей захід поєднав історію та сьогодення і ще раз довів, що українська земля багата народними талантами, майстерністю і трепетним збереженням народних традицій.
Не обійшлося на виставці без привітань і вручення подяк від поважних гостей. Заступник голови Житомирської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Микола Красько нагородив грамотою обласної федерації профспілок директора ЗОК №14. Заступниця голови Бердичівської РДА Катерина Вислоцька вручила вітальний адрес від голови райдержадміністрації Людмили Димидюк директору Музею історії Бердичева Павлу Скавронському, який у свою чергу нагородив освітян сертифікатами участі у виставці. А учасниками стали майже всі школи та дитячі садочки громади.
Окрім вишитих подушок, освітяни порадували присутніх і іншими талантами: декламуванням віршів, піснями і танцями. Про кожного з цих педагогів та про їхні таланти знає голова Бердичівської міської організації профспілки працівників освіти і науки Анжела Цвєткова. І про кожного, кому на виставці вручали грамоти і подяки, вона із задоволенням розповідала.
Приємним і несподіваним для деяких освітян моментом стало нагородження грамотами Міністерства освіти і науки України, які на захід привезла і особисто вручила педагогам депутат Житомирської обласної ради Людмила Кицак, побажавши творчої непосидючості і наснаги, вдячних учнів, насолоди від кожного дня життя і щоб вони ніколи не знали, що таке професійне вигорання.
В теплій затишній, а головне – творчій атмосфері пройшло урочисте відкриття виставки «Подушка України». Було сказано багато гарних слів, розказано багато цікавого про подушки, їхні види та призначення у давнину і нині. Присутні із задоволенням оглядали кожен «м’який експонат», представлений у виставковій залі. А ті, хто має бажання на власні очі побачити експозицію, поринути у світ української культури, народного мистецтва і традицій, може зробити це, завітавши до Музею історії Бердичева. Виставка триватиме до 1 листопада.