Сталось це минулої п’ятниці, коли в Бердичеві вперше пройшов Фестиваль духової музики.
Ініціаторами такого заходу стали викладачі Бердичівської музичної школи, яких підтримало керівництво міста та артилерійської бригади.
Спочатку планувалось, що фестиваль буде проходити на майданчику перед театром, але погода внесла свої корективи, і його перенесли на театральну сцену. Тим паче, що репетиції перед фестивалем всі колективи робили саме на ній.
Реклами особливої про захід в місті не було, однак, п’ятничного вечора до театру почали сходитись і старі і малі любителі духової музики, які майже заповнили глядацьку залу ущерть. Вільними чомусь залишились лише перші ряди. Чи від того, щоб не було дуже голосно, чи просто за звичкою без квитків спочатку заповнювати «гальорку».
На афіші вказувалось, що під час заходу будуть збирати кошти на ЗСУ, тому вже з самого початку скриньки, які стояли в фоє театру, почали заповнюватись.
Першими на сцену вийшли учні та викладачі музичної школи, які розпочали музичну програму невмирущою «Червоною рутою». Відчувалось, що керівник духового оркестру Микола Горай дуже хвилюється за виступ своїх вихованців на великій сцені, але вони його не підвели.
Після учнівського колективу на сцену вийшли професіонали муніципального оркестру міського палацу культури під керівництвом Анатолія Тетьоркіна і, звичайно ж, показали значно вищий клас майстерності. А залучивши до своєї програми солісток Тетяну Атаман та Наталію Чернюк, зробили її ще більш емоційною та видовищною.
Артисти військового духового оркестру 26-ї артилерійської бригади під керівництвом Руслана Крижанівського ледь помістились на театральній сцені, адже їм допомагали ще приїжджі гості, зокрема учасник Всесвітнього конкурсу ім. А. Сакса у Бельгії, ст. викладач Рівненського Державного гуманітарного університету Тарас Пастушок.
У їхньому виконанні прозвучали як військові марші, так і народні пісні, а солістка Вікторія Маліновська ще й додала їм шарму.
Глядачі аплодували кожній виконаній композиції та з нетерпінням чекали ведучу для оголошення наступної. Ці оголошення були суворими і академічними, немов би налаштовували публіку на вищий рівень сприйняття, ніж популярна чи народна музика.
А наостанок на сцену зійшли всі три колективи та під гучні аплодисменти глядачів, які теж здійнялись зі своїх крісел, натхненно прозвучала пісня “Україна”.
Присутні отримали яскраві емоції від живої музики, а безпосередня організаторка цього заходу, директорка музичної школи Інна Бузі, нарешті зітхнула з полегшенням. Адже кілька тижнів вона опікувалась цим фестивалем і дуже хотіла, щоб перший млинець не став «нанівець».
А в скриньки було зібрано 13 тисяч 450 гривень, які будуть передані на потреби ЗСУ.