Про унікальну і професійну бердичівську фотошколу F5.6 мало хто не знає, адже створене Валерієм Мельниковим і Олегом Силкою місце, де юнаки та дівчата навчаються бути фотографами та передавати найтонкіше деталі, почуття і яскраві фарби у своїх роботах.
Нині ці талановиті бердичівляни стали відомими не лише у Бердичеві, а й в області і не далекий той час, коли їхні імена знатимуть в Україні та за її межами. Звісно, не кожен з цих хлопців і дівчат в майбутньому стане професійним фотографом, бо обере іншу важливу професію чи роботу до душі, але ця захоплююча справа неодмінно посідає велику частину їхнього життя і є цікавим та захоплюючим хобі.
Те, як розвиваються учні фотошколи F5.6, як розвивається завдяки професійним наставникам їхня майстерність, як вони бачать і відчувають через об’єктив кожен, навіть найдрібніший, елемент, змогли на власні очі побачити учасники та члени журі обласного фотоконкурсу «Рідний край – моє Полісся».
А роботи учасників та переможців, аби ними насолодилися і земляки, були розміщені та представлені у фойє 2-го поверху міського Палацу культури ім. Шабельника. Загалом, як зазначила ведуча, на фотоконкурсі у Житомирі минулого року було представлено дуже багато робіт і серед них п’ятеро бердичівлян достойно зайняли призові місця:
ІІІ місце у номінації «Портрет» зайняла Анна Пилипчук за фото «Доторкнутись до незвіданого».
ІІ місце у номінації «Жанрові сцени сучасного життя Житомирського Полісся, репортаж» за фото «Ціна життя» отримала Діана Семенюк.
ІІ місце у номінації «Вільна тема» за фото «Відображення» посів Максим Відорт.
І місце у номінації «Вільна тема» з роботою «Геть від суперечності» виборола Яніна Новіцька.
І місце у номінації «Жанрові сцени сучасного життя Житомирського Полісся, репортаж» завдяки роботі «Довіра» зайняла Регіна Столбецька.
У підсумковій експозиції фотоконкурсу були також представлені роботи близько 20-ти бердичівлян.
Голова Житомирської організації «Національна спілка фотохудожників України» Віктор Одоміч привітав переможців та зазначив, що ця обласна фотовиставка, котра, до речі, проходить уже 18 років, цьогоріч була напрочуд масштабна. Аж 64 автори-фотографи представили 462 фотографії, тому була неабияка конкуренція і бердичівляни продемонстрували прекрасний результат. І навіть попри те, що в Житомирі є навчальний заклад «Житомирський коледж культури і мистецтв», де також навчають фотосправі і проводять звітні фотовиставки, Віктор Одоміч запевняє, що враження від робіт бердичівлян у нього більші, бо вони сильні, потужні і професійні. А це, в свою чергу, неабияка відзнака для керівників бердичівської фотошколи, які і справді готують своїх підопічних на високому рівні, справді працюють і намагаються навчити усім тонкощам фотосправи, пізнаючи світ і розвиваючись.
Один із засновників фотошколи F5.6 Валерій Мельников також пишається результатами своїх учнів, наголошуючи, що у Бердичеві дійсно є молоді талановиті люди, яким подобається фотографувати, які отримують від цього задоволення та надихаються усім навколо.
В кожній фотографії, зробленій юними митцями, є своя маленька історія. Кожна світлина підтверджує вислів, що фотограф вміє зупиняти час. Навіть ті деталі, на які, можливо, багато хто просто не звернув би уваги, у роботах бердичівлян розкриваються по-новому. І, переглядаючи ці яскраві сюжети, розумієш, що це ще далеко не останні перемоги цих юнаків і дівчат, це – лише невеликий початок великого і творчого майбутнього.