Художник, як і поет, виношує в собі образи та сюжети. Бердичівлянка Ольга Дзюрбей із дитинства пише фарбами. Віднедавна заслужений майстер народної творчості України, лауреат обласної літературно-мистецької премії ім. Лесі Українки, член міської Спілки вільних художників і народних майстрів «Вернісаж» стала малювати словом. Десятого лютого вона запросила жителів Бердичева на презентацію своєї першої поетичної збірки «Голос кохання».
Талановита дочка талановитого батька зустріла усмішкою шанувальників мистецтва. У приміщенні Публічної бібліотеки з філіями Бердичівської міської територіальної громади – дві картини: самобутнього художника-реаліста Олександра Яцюка та Ольги Дзюрбей – яскравої представниці українського авангарду. Поруч – невелика виставка графічних робіт мисткині… «Сьогодні ми відкриваємо для себе нову грань творчості художниці, – розпочала зустріч-презентацію завідувачка відділу обслуговування Валентина Лукашук. – Символічно, що подія в рамках проєкту «Вуличний університет» проходить напередодні Свята закоханих. І назва поетичної збірки говорить сама за себе – “Голос кохання”». Радість авторки розділили відомі в місті особистості, діячі культури і мистецтва: заступник міського голови Олена Петрівська, начальник відділу культури Валентина Кузьменко, директор МПК ім. О. Шабельника Валентина Бабич, художній керівник міського Палацу культури Інна Кирилюк, поет і письменник Валерій Хмелівський, кандидат педагогічних наук, викладач-методист педагогічного коледжу Тамара Бабійчук, учитель української мови та літератури СЗОШ № 8, автор посібників із літератури і збірок художньо-документальних повістей
Петро Костюк, кандидат педагогічних наук, учитель мистецтва БМГГ № 2, письменниця Мілада Мартинюк, учитель образотворчого мистецтва НВК «Школа-гімназія-ліцей» № 10, обдарована майстриня Людмила Самойленко, бібліотекарі та слухачі «Вуличного університету». Музична прелюдія перед початком презентації створила особливий настрій, прочиняючи двері у світ краси почуттів… А відео-екскурс у творчість художниці Ольги Дзюрбей від захопленого улюбленою справою лектора «Вуличного університету», місцевого краєзнавця Володимира Сінчука нагадав про шлях бердичівлянки у пошуках свого «я». Вона зростала в атмосфері мистецтва. У будинку батька, художника Олександра Яцюка, нерідко бували поети, письменники і музиканти. Маленька Оля бралася за пензель, любила співати і декламувати, пробувала писати вірші. Один із перших поетичних творів школярки – «Чайка». А потім прийшов час для інших занять… Вона закінчила Житомирське музичне училище, отримавши спеціальність хормейстера-диригента. Згодом Ольга Олександрівна продовжила навчання у Київському державному інституті культури ім. О. Корнійчука…
Наприкінці 60-х років розкривається її талант художника. Шукаючи свій стиль, прагнучи до творчого самовираження, Ольга Дзюрбей знайшла себе в мистецтві авангарду. І були виставки у різних містах України та за кордоном, численні зустрічі зі знаними творчими особистостями і знакові події. Картини художниці є у приватних колекціях в Україні, Данії, Швеції, Швейцарії та США…
«Немає рубежів між мистецтвами…» – говорив Мікалоюс Чюрльоніс. Три роки тому Ольга Дзюрбей відчула потяг до поетичної творчості. Як пише Анна Вчорашня, «… музи образотворчого мистецтва та літератури справді люблять компанію одна одної». Восени 2021-го року Ольга Дзюрбей узяла участь у ІІ фестивалі-конкурсі поезії та авторської пісні імені Віктора Ізотова «Бердичів скликає друзів». Його натхненник та організатор, відомий поет і громадський діяч Валерій Хмелівський вручив бердичівлянці на зустрічі в бібліотеці Подяку та подарував свою книгу «Інферія». «Словом можна багато розповісти, передати сприйняття світу, висловити почуття, щоразу відкриваючи щось нове, невловиме, – поділилася своїми думками авторка збірки «Голос кохання». – Книга заряджена позитивом. Вона передає посил Любові…» На палітурці – репродукція картини Ольги Дзюрбей, зміст доповнюють графічні ілюстрації художниці. Епіграф до збірки – слова Ліни Костенко: «Щасливий той, хто зрозуміть зуміє, що лиш любов – продовження життя». Це перший крок бердичівлянки в царину словотворчості. Вона занурюється у простір думок та почуттів, де «ніжність Всесвіту», «срібні тумани», «в снах омріяне кохання», «квітка щастя… в серці розквітає»…
«Ви народилися під щасливою зіркою і завжди дивуєте своєю творчістю, – звернулася до авторки збірки начальник відділу культури Валентина Кузьменко. – Митці – душа міста…»
Ольга Дзюрбей починає писати прозу… Хтозна, можливо, настане час, і жінка, котра вміє грати на фортепіано та баяні, спробує розповісти про свої почуття в музиці. Мистецтво невичерпне, як життя, і осягнення прекрасного не знає меж… Думаючи про завтра, ми змінюємо сьогодні…
Вікторія Кучерява