Наприкінці жовтня у Центрі позашкільної освіти ім. Олександра Разумкова засяяло сузір’я талантів. П’ять творчих вечорів подарували неймовірні емоції та післясмак чудових вражень. Завершила парад зірок зустріч із вихованцем гуртків «Радіоелектронне конструювання» та «Основи робототехніки на платформі Arduino» Денисом Левищенком.
Він із технікою з дитинства на ти. Світ радіолектронного конструювання – стихія 14-річного Дениса Левищенка. У відділенні науково-технічної творчості ЦПО ім. О. Разумкова – лабораторії винахідників, майстерні добрих справ та просторі, де реалізуються ідеї, хлопець знайшов собі заняття до душі. Перше враження від спілкування з Денисом підтвердилося надалі: простий і скромний, тактовний та стриманий.
Про допитливого і кмітливого гуртківця на його творчому вечорі «Сила розуму та творчості заради Перемоги» розповідали з повагою педагоги та їх вихованці. Модераторка і координаторка події, завідувачка методичного відділу Оксана Рощенюк повідомила, що зустріч із героєм дня обіцяє бути цікавою: «У гуртках нашого закладу педагоги створюють сприятливі умови для активних та ініціативних, завзятих і сором’язливих. Для тих, хто прийшов сюди задовольнити свій спонтанний інтерес, і тих, хто вже глибоко та ґрунтовно вивчає “свою” справу. Денис є саме таким – серйозним та цілеспрямованим».
«Денис – талант, що сяє всіма кольорами. – зазначила директор Центру позашкільної освіти ім. О. Разумкова Олена Боровська: Такі діти, як він – інтелектуальний скарб нашого Центру, майбутня еліта України».
Від перших кроків до великих досягнень
Шість років тому Денис Левищенко прийшов до Центру позашкілля і обрав гурток «Художнє випилювання» (керівник – Лариса Філімонова), згодом захопився авіамоделюванням, відвідуючи заняття у Анатолія Смичка. Пізніше став навчатись у гуртках «Радіоелектронне конструювання» та «Основи робототехніки на платформі Аrduino». І це був шлях пізнання нового, пошуку та самовизначення, відкриттів і втілення ідей, успіхів та перемог. Шлях постійної копіткої та наполегливої праці. У портфоліо досягнень Дениса – численні Дипломи за успіхи у змаганнях і виставках різних рівнів: гурткових конкурсах STEM-проєктів із робототехніки, Всеукраїнських змаганнях із радіоелектронного конструювання (2023 р. – 3 місце, 2024 р. – 2 місце) у Всеукраїнському відкритому інтерактивному конкурсі «МАН-Юніор Ерудит» в 2023/2024 рр. (1 місце), участь у Всеукраїнській олімпіаді з радіофізики, яку проводив Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна. У 2021 р. Денис Левищенко був відзначений Дипломом абсолютного переможця в номінації «Джерела живлення» в обласній виставці-конкурсі з радіоконструювання. У минулому році відбулися дві приємні події: гуртківець отримав відзнаку «Кращий разумковець 2023» та міську нагороду у напрямку «Витоки успіху» на урочистій церемонії «Слава і досягнення – вдячність і гордість».
Наставник хлопця, друг та порадник, керівник гуртків «Радіоелектронне конструювання» та «Основи робототехніки» Борис Смичок згадує той день, коли Денис уперше прийшов на заняття: «Відразу відчув його потенціал. Він прагне робити все якісно, з душею та часто пропонує власні оригінальні рішення. І завжди налаштований на успіх. Один із найкращих гуртківців! Якщо взявся за щось, то обов’язково доведе справу до кінця». До речі, гурток «Радіоелектронне конструювання» ЦПО ім. О. Разумкова – єдиний в області. Тож його вихованці виходять зі своїми напрацюваннями на всеукраїнський рівень.
Денис має багато цікавих робіт. Учасники зустрічі побачили їх на виставці. І ця презентація була найцікавішою! У галереї творчих проєктів – імітатор співу канарки, музична шкатулка, світлодіодний годинник, сяйливе серце (чудовий подарунок для мами і бабусі!), power bank (виготовлений із акумуляторів від використаних електронних сигарет), металошукач, робомашина AlphaBot, лазерна візуалізація, паяльна станція, мініпроєкт «Розумний будинок» (керування пристроями через Bluetooth) та інші.
Присутніх зацікавив прилад «Лазерна візуалізація», над яким Денис працював майже пів року. Один із юних вундеркіндів виявив бажання підключити нову мелодію і побачив кольорове втілення музичної мрії!
У Центрі позашкілля пишаються талановитим вихованцем. Разумковці вірять: попереду у Дениса Левищенка – нові задуми та ідеї, успіхи і досягнення. Вибір власного шляху – в його руках.
Сам про себе та в очах інших
Розповісти про себе – начебто просто, але водночас і досить складно.
Денису Левищенку запропонували поділитися своїми думками про навчання у Центрі позашкілля, зокрема – в улюблених гуртках.Скромний хлопець лаконічно повідомив: «Я учень 9-го класу гімназії № 17. З дитинства подобалося конструювати. Із задоволенням відвідую гуртки під керівництвом Бориса Ілліча. Мною виготовлені прилади для різних галузей: це електронні елементи інтер’єру, музична апаратура та багато іншого». Відеопрезентація доповнила розповідь Дениса. Рівно через сім місяців хлопцю виповниться 15. Це вік, коли мрії здаються безмежними, а можливості – нескінченними. Колись гімназист залюбки грав із друзями у футбол, але згодом пріоритети змінилися, захоплення технічною творчістю взяло верх. Вдома має уважного спостерігача: кіт на прізвисько Белкін, зручно умостившись, із цікавістю поглядає, як його друг щось паяє чи збирає. Близько двох місяців тому Денис почав навчатися керувати FPV-дроном. Поки що – на комп’ютері, а потім планує спробувати опанувати справжній апарат. У мріях – сконструювати машину для розмінування.
Звісно, на творчий вечір завітали батьки Дениса Левищенка: Ольга Францівна та Сергій Дмитрович. Кажуть, що син змалку зростав спокійним і доброзичливим: «Завдяки керівнику гуртка він став тим, ким зараз є. Борис Ілліч вкладає частинку своєї душі в кожну дитину…» Вручаючи батькам Дениса Подяку адміністрації ЦПО ім. О Разумкова, заступник директора з навчально-виховної роботи Ніна Ваховська наголосила, що вони виховали справжнього чоловіка, патріота і свідомого громадянина України.
Розділила радість події з разумковцями Олена Рябушкіна, класний керівник юнака.Вчитель переконана: у гімназиста – блискуче майбутнє!
Денис користується авторитетом серед гуртківців, завжди йде назустріч та охоче допомагає, якщо виникають проблеми. Оточивши свого друга, вони вітали його та жартома і всерйоз стверджували: Денис – людина унікальна, має цілу колекцію завершених робіт. А це не кожному вдається, адже кроки до мети потребують терпіння та дисципліни.
Денис приготував сюрприз для разумковців. І щоб отримати його, потрібно було дати відповіді на запитання вікторини. Поталанило Володимиру Гуцалюку – другу по цеху. А нагорода ерудиту – фігурка мудрого птаха. Виявляється, гуртківці дали своїй згуртованій команді ім’я «Сова». Символ пізнання і пильності відповідає духу колективу. Пам’ятною статуеткою Денис також відзначив завідувачку методичного відділу Оксану Рощенюк та педагога-наставника Олену Рябушкіну.
Юні винахідники – помічники ЗСУ
Двадцять восьмого жовтня наша держава відзначає 80-ту річницю від Дня вигнання нацистських окупантів з України та вшановує героїчний подвиг українського народу у Другій світовій війні. Це не просто дата, а нагадування про те, хто ми є, якого народу діти і на що здатні. Пам’ять про минулі події формує наші силу та єдність. Сьогодні, коли Україна знову протистоїть жорстокому ворогу, ми продовжуємо боротьбу за свободу. Діти зі світлою вірою в серці маленькими кроками наближають велику Перемогу. Вихованці гуртка «Радіоелектронне конструювання» одними з перших відгукнулися на потреби часу. Денис Левищенко та його друзі, справжні патріоти своєї Батьківщини, роблять усе, щоб допомогти нашим захисникам, творчістю та інтелектом перемогти ворога. Хлопець починав виготовляти прилади військового призначення у тандемі з Артемом Рудягою, нині студентом Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» (спеціальність «Авіоніка»). «Вони, як військові, називають один одного побратимами. – поділився Борис Смичок. – Артем був мозковим рушієм із розробки пристроїв, а Денис – тими золотими руками, що втілювали задум. Пристрої, які принесли перші успіхи нашим захисникам на передовій, створювалися за проєктом Дениса. Його допомога ЗСУ не один раз була відзначена військовими». На творчому вечорі Денису Левищенку наші оборонці адресували своє відеозвернення. Також розумному хлопцю передали армійський шеврон і Подяку однієї військової частини Сил спеціальних операцій ЗСУ за активну громадську позицію і вагомий внесок у справу зміцнення боєготовності нашої армії.
Гуртківці виготовляють різні прилади: потужний power bank, лабораторний блок живлення, пристрій для дистанційного спостереження, тепловізор та пищавки. Про всі вироби допитливого і цілеспрямованого хлопця дізнаємося після Перемоги – на великому святковому дійстві…
Творчий вечір Дениса Левищенка завершив Фестивальний тиждень обдарованих дітей у ЦПО ім. О. Разумкова. Але це ще не крапка. Чекаємо на нові винаходи юного бердичівського обдарування. Настане щасливе та вільне завтра, і відкриття хлопця слугуватимуть у мирних цілях.