Хоча мови про це не було у звіті, який сьогодні представив колективу закладу його директор, але після закінчення зборів він погодився з моєю пропозицією про те, що для залучення більшої кількості пацієнтів потрібно використовувати всі методи.
Адже, дійсно, той, хто після відвідин міської поліклініки попадає в районну і переконується, що тут попасти на прийом до лікаря, пройти аналізи, рентген та отримати фахове призначення часто вдається протягом півдня, а іноді навіть кількох годин, в подальшому знову і знову звертається сюди.
Так, тут теж вистачає проблем з логістикою руху пацієнтів (на це звернула увагу голова Семенівської ОТГ, як один із засновників лікарні), але при деяких специфічних бердичівських навичках, її все-таки можна опанувати.
Але, звичайно, ж більше говорили на сьогоднішніх зборах про інше. І взагалі, якби кілька днів тому медикам не погасили борги по зарплаті за грудень минулого року і пообіцяли, що ось-ось погасять січневу заборгованість, то настрій колективу був би зовсім інший. А так, лікарі миролюбиво слухали багато минулорічної статистики, яка, в зв’язку з війною, була не дуже втішною, і навіть не пробували задавати якісь питання.
Але, як зазначив ще один з засновників лікарні, голова Райгородоцької ОТГ Масим Самчик, минулорічні борги виплатили за рахунок коштів НСЗУ за послуги цього року, тобто лікарня вже гарантовано в кінці року отримає нову заборгованість. І така ситуація залежить від дуже багатьох факторів, та все ж головним є мала кількість пацієнтів порівняно з проектною потужністю лікарні та поліклініки.
Всього в 2022 році на заробітну плату лікарям з НСЗУ прийшло 36,3 мільйона гривень, і додали трохи громади-засновниці лікарні: Гришковецька – 1,3 мільйона, Райгородецька – 892 тисячі, Семенівська – 270 тисяч і Швайківська – 250 тисяч. Але цього виявилось недостатньо, адже саме на початку 2022 року держава прийняла постанову про підняття зарплати медикам, а розрахунки пакетів від НСЗУ робились без врахування цього підняття.
Вже не раз і не два за останні кілька років звучали побоювання чи побажання про те, що районна лікарня буде змушена об’єднуватись з міською. Тоді голови двох громад (Гришковецької і Семенівської) були за об’єднання з містом, а голови двох інших – проти. Але, на сьогоднішніх зборах почулись якісь нові нотки у подібних сентенціях. Тепер вже голова Семенівської ОТГ говорить, що потрібно зробити все, щоб районка залишилась самостійною, а голова Райгородоцької ОТГ (по суті, головний серед засновників) говорить, що до оптимізації, тобто об’єднання з міською, потрібно бути готовими.
Більше години говорили на зборах про фінансування лікарні і лікарів, але про платні послуги, які лікарня може надавати згідно зі своїм статутом, чомусь ніхто ні разу не згадав. Може тому й виникає така ситуація, коли лікар на УЗД до обіду приймає в районній лікарні пацієнтів безкоштовно, після обіду йде в приватну клініку і приймає там вже платно, а лікарняний апарат в цей час «відпочиває».
А чому ж не завантажити гарне обладнання на 100%? Чому цей самий лікар не може тут приймати пацієнтів за гроші? І таких «чому» можна задати чимало, але в системі, де звикли до головних показників відносити завантаженість койко-місць та захворюваність на тисячу населення, ще напевно, довго відповідей на них не буде.