На одне з найстаріших і найбільших підприємств Бердичева – ПАТ «Фабрика одягу» напередодні Всесвітнього дня серця, завітали лікарі-кардіологи з центральної міської лікарні. В рамках щорічної акції, яка цього року проходила під гаслом «Серце для життя», медики перевірили наявність серцево-судинних захворювань у кожного працівника підприємства.
Всесвітній день серця відзначається в останню неділю вересня, починаючи з 2000 року. Він був започаткований Всесвітньою асоціацією серця у партнерстві з Всесвітньою Організацією Здоров’я, з метою підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця. Всім відомо, що серцеві хвороби є основною причиною смертності в усьому світі, щороку вони призводять до загибелі близько 17 мільйонів людей.
За даними Всесвітньої ліги серця Україна посідає чільне місце серед європейських країн по рівню смертності від хвороб системи кровообігу та інсультів. Це становить більше половини всіх смертей та третина причин інвалідності. За останні 25 років рівень серцево-судинних захворювань на території нашої країни зріс втричі, а рівень смертності збільшився на 45%.
У Бердичеві, зазначають медики, за останні півроку померло понад 700 чоловік, з них більше 300 через захворювання серця. Більшості серцевих захворювань можна запобігти, варто лише відмовитись від шкідливих звичок, правильно харчуватись, слідкувати за вагою, зменшити вживання цукру, їсти більше овочів, круп, регулярно займатись спортом. Ці прості правила зменшують ризик захворювань серця на 80%.
В нашому місті проводиться активна робота по ранньому виявленні серцево-судинних захворювань та попередженню їх ускладнень. З 2011 року у кардіологічному відділенні бердичівської центральної міської лікарні впроваджена тромболітична терапія. Тромболітики – це тромболітичні препарати, які надаються безкоштовно за виділені з державного бюджету кошти по програмі профілактики та лікування серцево-судинних захворювань та їх ускладнень. Вона проводиться кожному хворому, який вчасно звернувся до лікаря.
Враховуючи те, що нинішній час сповнений стресів, психологічних навантажень, вік серцево-судинних захворювань молодшає, – констатують медики. Задля профілактики, ми вирішили донести інформацію про хвороби серця до людей працездатного віку, тому завітали на одне з найбільших підприємств міста. Через постійну зайнятість на роботі та заклопотаність домашніми справами, люди рідко звертаються до медиків, тож ми вирішили провести цю акцію щоб працівники мали змогу перевірити своє здоров’я, – відзначила Жанна Петельська, завідуюча кардіологічним відділенням Бердичівської ЦМЛ .
У медичному пункті підприємства прийом та обстеження людей проводили троє кардіологів, лікар функціональної діагностики. Кожен бажаючий міг проконсультуватись у фахівців, зробити ЕКГ, виміряти тиск, здати аналізи на цукор в крові у міні-лабораторії, що розгорнула свою роботу на базі медичного пункту. Виявити проблеми з серцево-судинною системою бердичівським медикам допомагають також придбані за кошти міського бюджету екг-холтери, які кріпляться на тіло пацієнта та записують на карту пам’яті серцевий ритм протягом доби. «Лікарі переглядають записи зроблені апаратом і можуть зробити висновки щодо серцебиття, збоїв в його роботі під час навантажень та сну. Звичайна кардіограма пишеться всього дві хвилини і не завжди дає повну картину, а завдяки цим невеличким пристроям ми можемо прослідкувати за серцевим ритмом протягом доби», – відзначають медики.
Авторе!
В Бердичеві немає ВАТ«Фабрика одягу».
Є ПАТ«Бердичівська фабрика одягу».
Різницю між ВАТ і ПАТ знаєте ? Гугля спитайте.
не все такие умные-как вы.. разница между ВАТ и ПАТ – есть, конечно.. Но по сути своей мало что изменилось..Ющенковский закон “Про акціонерні товариства” – по моему мнению- не изменил главного.