Медична галузь у нашому місті нагадує равлика у своїй хатці з окремим всесвітом у ній. На людей, які намагаються щось довести чи вказати на лікарську помилку, мешканці цього мікрокосмосу дивляться великими очима, як на прибульців, які хочуть зруйнувати їхній ідеальний світ. Всі випадки невдоволення якістю медичних послуг у Бердичеві лікарі відбивають, мов щитом, старим гаслом: «У нас все добре». З таким, зарядженим оптимізмом і перевіреним часом, поглядом на світ, не страшні будь які скарги обурених пацієнтів.
Щось не подобається? Перед вами широкий вибір приватних клінік і діагностичних центрів, куди можна прийти зі своїми проблемами і грошима. Однак, трапляється і так, що в державній поліклініці можуть вас направити на обстеження у приватну медичну установу. Про цікаву схему бердичівлянка, яка й досі перебуває під враженням від дій медиків, що несуть у собі зернятка корупції, розповіла ЗМІ.
«У дитини збільшилась щитовидна залоза, тож ми направились у дитячу поліклініку по вулиці Фрунзе. Пройшовши обстеження, отримали від лікарки направлення на УЗД дослідження щитовидної залози. Здавалось би нічого дивного, якби не одне але… На бланку, виданому на руки, чорним-по білому зазначалось, що нас відправляють зробити його у приватний діагностичний центр. Все б нічого, але в нашій міській лікарні теж є УЗД апарат і роблять там точнісінько такі ж самі обстеження безкоштовно. Жодного слова від лікарки про те, що є безкоштовна альтернатива я не почула», – відзначила жінка. Те, що випадок, описаний вище, непоодинокий, може підтвердити, як мінімум, половина міста, якій довелось викладати кошти за послуги у комерційних лікувальних закладах.
Взявши папірець з направленням, ми звернулись за коментарем до головного лікаря ЦМЛ Лариси Бабікової. Здається, для очільниці бердичівської медицини цей папірець став одкровенням і показав темний бік очолюваної нею галузі. Пані Бабікова відзначила, що в міській лікарні є лікар, що проводить УЗД-дослідження для дорослих і дітей. А щоб потрапити на прийом, треба просто взяти талон в реєстратурі. Щоправда, отримати бажане можна лише раз на тиждень, у п’ятницю, встигнувши зайняти чергу. Не встиг – чекай наступного тижня. Всього прийом проводять троє медиків – двоє у поліклініці та один у стаціонарі.
Дії своєї підлеглої головна лікарка прокоментувала так: «Лікар молодий, вона працює і в якості викладача у медичному коледжі, і вже тривалий час у нас… А щодо направлень на дослідження, то це, можливо, робилось зі згоди батьків чи пацієнтів». Почувши заперечення, Лариса Бабікова пообіцяла розібратись у ситуації та взяти пояснення у лікаря.
Хоча, спілкуючись з журналістами, головний лікар трохи злукавила. Про ситуацію з направленням вона дізналась одразу ж після того, як обурена бердичівлянка пішла розбиратись до завідуючої дитячою поліклінікою. Завідуюча відправила жінку до свого безпосереднього керівництва, попередньо повідомивши про візит, але висновків до цього часу жодних зроблено не було. Тож це, як мінімум, може свідчити про відсутність бажання розбиратись у ситуації і ламати схему, за якою співіснують приватні і бюджетні медичні структури.
Можно подумать что Бабикова не знает кто и куда к кому направляет, кто сколько и за что получает, как продают лекарства из под стола, и сколько кто кому отстёгивает за направление в диагностический, или определённые аптеки, или здачу анализов в частной клинике. Всех медиков кто там работает надо разогнать вместе с Бабиковой. Вы же не медики а крахоборы, за все берёте, а что вы в замен даёте – неправельное лечение, смерти, а за роддом вообще молчу, не роддом а дом смерти. Гореть вам всем за ваши дела в аду!