Зараз всі хвороби неначе прокинулись після довгої сплячки. Наразі кашлюк дає про себе знати й активно шириться всією країною.
Хоч на вулиці весна й нас зігріває тепле сонечко, хвороби не дають про себе забути. Раніше як було: закінчилася зима й помахали рукою холоду й захворюванням. А тут кожного місяця якісь новинки. Вже батьки мали б видихнути з полегшенням, а сталось навпаки.
Зараз Україною активно шириться небезпечна хвороба, яка має назву кашлюк. За даними МОЗ, від початку року було зафіксовано 515 випадків захворювання, тоді як у 2023 році — всього 27. Основною причиною спалаху є відсутність щеплень у дітей. Чомусь саме зараз, навесні, хвороба почала набирати нових обертів.
Кашлюк — це бактеріальне інфекційне захворювання, яке починається як звичайна ГРВІ, але приблизно через 5-8 днів з’являється спазматичний кашель з репризами. Хвороба дуже заразна, поширюється повітряно-крапельним шляхом від людини до людини при кашлі й чханні. Під найбільшим впливом немовлята й діти до 9 років. Для найменших все може скінчитися плачевно, бо існує великий ризик смертності. Старші діти та дорослі зазвичай одужують, але внаслідок хвороби організм стає слабким. За стандартною програмою хворі починають одужувати приблизно через 4-8 тижнів. Існують навіть такі випадки, що кашель не зникає й по пів року.
Останнім часом серед батьків нашого міста ширяться чутки, що дуже багато дітей хворіє на недугу, за симптомами схожою на кашлюк, але в статистиці немає вказаних даних. У Бердичеві не зафіксовано офіційних випадків кашлюку, бо батьки не погоджуються на додаткові дослідження.
Та у будь-якому випадку потрібно убезпечити своїх рідних від хвороби. Тут все просто: щоб захиститися, потрібно вакцинуватися. Інших варіантів немає. Раніше батьки, вважаючи, що вакцина шкідлива для організму, просто не робили її і все. Цікаво, чи такої ж думки вони зараз. Війна теж відіграла не маленьку роль, бо люди, покидаючи свої домівки, могли й пропустити планові вакцини.
Відповідно до національного календаря дітям потрібно до 18 місяців зробити 4 щеплення. Якщо з якихось причин не вдалося вчасно вакцинуватись, потрібно якомога швидше вже наздоганяти календар. Вагітні жінки теж мають вакцинуватися, починаючи з 16 до 32 тижнів кожної вагітності, незалежно від того, були щеплення у дитинстві чи ні.
Тож попіклуйтеся про своїх рідних раніше, ніж до вас дістанеться небезпечна хвороба. Бережіть себе.