Сучасні методи обстежень дають змогу медикам отримати точну інформацію про стан пацієнта та використати її для ефективного лікування. Як і будь-які дослідження, КТ головного мозку у Бердичеві призначається лікарем, зважаючи на доцільність. Комп’ютерна томографія головного мозку здійснюється за допомогою рентгенівського випромінювання, яке виробляється кільцем апарату та прямує на досліджувану ділянку. Датчики томографа фіксують отримані під час сканування дані, які з допомогою комп’ютера складаються в об’ємну модель. Це дозволяє лікарю оглянути головний мозок за шарами приблизно 1 мм завтовшки та зробити висновок про його стан, виявивши зміни, характерні для будь-яких захворювань. Цей метод дослідження є набагато інформативнішим, ніж звичайна рентгенографія, й надає потрібну лікареві інформацію у стислі терміни.
За яких обставин лікарі призначають КТ голови?
Існує велика кількість захворювань, за підозри на які призначається КТ головного мозку. Так, лікар може рекомендувати цей вид обстеження у таких випадках:
- травмування голови;
- постійний головний біль хронічного характеру;
- сплутаність свідомості, її втрата;
- повна чи часткова втрата слуху і зору різні часові проміжки;
- скарги на запаморочення;
- стійкий підвищений тиск;
- необхідність оцінювання поточної тактики лікування.
Також цей метод є незамінним при плануванні та оцінюванні хірургічних операцій. Залежно від того, які підозрюються на захворювання, томографія головного мозку у Бердичеві виконується з контрастом або без нього. Контраст призначається рідко, переважно, коли лікарі підозрюють наявність онкологічних патологій.
Як відбувається процедура?
Дослідження у реальному часі не супроводжується неприємними відчуттями для обстежуваної людини, не включає оперативних втручань. Пацієнт перевдягається в медичний одяг і лягає на спеціальний висувний стіл. Потім цей стіл пересувається в кільце томографа і починається сканування. У деяких випадках можна проходити КТ і у своєму одязі, попередньо пересвідчившись у тому, що на ньому відсутні металеві елементи. Потрібно зняти усі браслети, ланцюжки, сережки та прибрати електронні прилади – їх наявність може ускладнити сканування. На відміну від МРТ, не є протипоказаннями наявність інсулінової помпи, кардіостимулятора, металевих протезів.
Від того, що саме діагностуватиметься на КТ головного мозку, та з яким підходом, залежить час, який займе процес. Без контрасту обстеження займає близько 5 хвилин, якщо вводилася контрастна речовина, то близько 15 хвилин. Важливо зберігати нерухомість під час сканування, оскільки рухи позначаться на якості одержуваних зображень, й відповідно, на точності та правдивості результатів.
Які захворювання голови можна виявити за допомогою КТ?
Шляхом здійснення цієї процедури вдається виявити:
- локалізацію крововиливу;
- переломи кісток та струс мозку;
- кровотечі та гематоми;
- новоутворення доброякісного та злоякісного характеру;
- абсцеси, енцефаліт;
- порушення у функціонуванні судин;
- сторонні тіла у головному мозку;
- аневризми;
- гідроцефалію («водянку»);
- вроджені особливості розвитку.
Завдяки тому, що тканини, залежно від їх щільності, по-різному поглинають рентгенівське випромінювання, спеціаліст отримує точні дані щодо стану усіх структур тканин, які досліджуються.