Контактні лінзи в свій час стали чудовою альтернативою окулярам, і то не дивно, оскільки їх зручність та ефективність підкорили серця мільйонам людей. За довгий шлях розвитку, лінзи для очей досягли значних змін і наразі їх використання майже не несе шкоди їх володільцю.
Основні види контактних лінз:
- жорсткі. Як можна здогадатися з назви, їх використання може викликати певний час дискомфорт, тому, власне, вони і не користуються особливою популярністю. Але все ж варто зауважити, що вони є більш ефективними при серйозних відхиленнях зору, тому в деяких випадках, їх використання неминуче;
- м’які контактні лінзи.
М’які контактні лінзи для очей: характеристики та особливості використання
М’які контактні лінзи користуються популярністю через те, що такі моделі надзвичайно зручні і майже не відчуваються на оці. Новітні технології дозволили розробити таку структуру лінз, яка пропускає кисень до роговиці і тим самим не шкодить їй. Основними їх показниками є газопроникність та вологомісткість, коефіцієнт яких різниться залежно від виду та марки.
М’які контактні лінзи поділяють на:
- гідрогелеві: вироблені з гідрогелевих полімерів, які містять у своєму складі воду. Даний вид надзвичайно м’який завдяки високому вмісту вологи, з якої роговиця і отримує кисень (але слід мати на увазі, що вміст води більш як 50% може спричинити відчуття сухості за рахунок поглинання слизової рідини ока, тому особам з підвищеною чутливістю ока не рекомендуються). Газопроникність складає до 40 одиниць, а вміст вологи може досягати 78%. Гідрогелеві контактні лінзи підходять для нетривалого денного використання (до 8 годин).
- силікон-гідрогелеві. Виробники вирішили піти далі та виробили новий тип гідрогелевих лінз, додавши у їх склад силікон. Таким чином силікон-гідрогелеві лінзи набули вищих показників газопроникності (до 175 одиниць), але вміст вологи при цьому знизився до 24-60%, а це означає що, на відміну від гідрогелевих, вони є більш відчутними на оці. Саме такий вид лінз підходить для безперервного подовженого використання (до 7 діб) та для тривалого використання (до 30 діб). У даному випадку ціна контактних лінз буде дещо вища від класичних.
Як підібрати лінзи для зору
На жаль, чи на щастя, універсального виду лінз, який би можна було порекомендувати усім без винятку, немає. Рекомендувати купити лінзи може лише лікар, який:
- визначає стан зору пацієнта, встановлює відповідний діагноз (близорукість, астигматизм і тп);
- перевіряє наявність алергічних реакцій (наприклад, при алергії на силікон, пацієнта підійдуть лише гідрогелеві лінзи);
- вислуховує побажання самого пацієнта;
Пацієнт може, в свою чергу, самостійно почитати різні відгуки про контактні лінзи, можливі побічні реакції, та висловити свої побажання лікареві. У разі якщо лінзи були підібрані правильно, і пацієнт не нехтує рекомендаціями лікаря, їх використання не доставить жодного дискомфорту.