Африканська чума – небезпечне вірусне захворювання. Для людей воно не несе небезпеки, а для свиней воно є летальним. Вилікувати дану хворобу неможливо, бо немає ліків та вакцини, які здолають недугу у свійських тварин. Тому єдиний метод боротьби із захворюванням – умертвляти і спалювати хворих свиней, щоб не допустити поширення вірусу.
Вчора голова Бердичівської районної військової адміністрації Людмила Димидюк терміново скликала протиепізоотичну комісію. Причиною цього стало виявлення африканської чуми на господарстві жительки села Швайківка Бердичівського району. На зборах були присутні власники фермерських господарств, керівники громад та ветеринарні фахівці. На порядку денному розглядалося питання про розробку плану відповідних заходів для того, щоб не поширити дану хворобу серед інших домогосподарств. Пані Людмила зазначила, що діяти потрібно негайно.
Начальник Управління Держпродспоживслужби в Бердичівському районі Валерій Биков розповів про надзвичайну подію, яка трапилась 11 червня у селі Швайківка. Того дня до управління надійшла інформація щодо загибелі свині на власному господарстві місцевої жительки Наталії Павлюк. Жінка, запідозривши лихе, коли її свиня померла, звернулась до ветеринарних фахівців. Прибувши на місце, вони обстежили вогнище, зробили розтин тіла тварини й побачили ознаки африканської чуми. Для підтвердження було взято зразки матеріалів ураженої свині й направлено на дослідження у відповідну лабораторію. На жаль, смертельне захворювання підтвердилось, й у зв’язку з цим тіло спалили й провели заходи дезінфекції. Після цього власницю господарства проінформували про дотримання необхідних вимог.
Учасники протиепізоотичної комісії спільно розробили план дій, які потрібно вжити в першу чергу. Фахівці встановили межі епізоотичного вогнища, зону захисту градусом 3 км (с. Райки, с. Швайківка) та зону спостереження радіусом до 10 км. Запровадили карантинні обмеження на 40 діб. Як у зоні захисту, так і в зоні спостереження заборонено торгівлю на ринках живими свинями та продуктами з них. Водночас у зоні захисту забороняється проводити різноманітні заходи, пов’язані з пересуванням та скупченням тварин.
Крім того, у карантинних зонах можуть проводитись подвірні обходи з метою обліку, виявлення захворілих свиней, підозрюваних у захворюванні свиней та загиблих тварин.
Наостанок Людмила Димидюк подякувала учасникам комісії за активну позицію щодо розв’язання проблеми недопущення африканської чуми й сподівається, що відповідним службам швидко вдасться зупинити розповсюдження вірусу. Зауважила, що люди, які мають у господарстві свинопоголів’я повинні бути пильними.