Такий рядок був записаний у проект рішення обласної ради, який сьогодні обговорюється на 19 сесії обласної ради. Сьогодні основне питання, яке розглядається – зміни до бюджету 2018 року.
Депутати палко дискутували, як перерозподілити гроші, отримані від перевиконання бюджету.
Тарас Собко сказав, завершуючи обговорення, майже крилату фразу: «Грошей в медицині не вистачало, не вистачає, і не буде вистачати, потрібно встановлювати пріоритети!..»
Після цих слів за проект змін до бюджету депутати проголосували майже одноголосно, але вже після голосування слово знову взяла депутат від «Укропу» Наталія Кокітко і сказала, що вона виступала не п’ять і не десять раз, а всього один раз, і її пропозицію не взяли до уваги.
Саме вона наполягала, щоб не надавати Бердичеву 200 тисяч на програмне забезпечення для районного ПМСД: «На ремонт амбулаторії, на дах ФАПу чи ще на щось – будь ласка гроші треба давати, але на програми – ні».
А в попередньому виступі вона наголосила, що для Баранівського ПМСД теж потрібно було на програмне забезпечення 180 тисяч гривень, то там вона дала зі свого депутатського фонду 80 тисяч, а 100 тисяч – це були кошти самого ПМСД.
В той же час, у Баранівському районі декларації з сімейними лікарями підписали 70% населення, а в Бердичівському – лише близько 50%. Депутат сказала, що лікарі повинні краще працювати з населенням, укладати договори, а фінансування діяльності ПМСД тепер ведеться безпосередньо службою здоров’я в залежності від кількості цих договорів. Мовляв, не потрібно давати рибу людям, яким держава дала вудку. А якщо вже й виділяти бюджетні кошти, то, наприклад, трьом районам, які найбільшу уклали декларацій, що заохотити інших.
Але ці слова пролунали, повторюсь, вже після рішення, яким 200 тисяч таки дали районному ПМСД.