У травні 2024 року міський голова Сергій Орлюк запрошував ЗМІ для демонстрації ремонтних робіт, які відбувалися у майбутньому реабілітаційному відділенні КНП “Бердичівськока міська лікарня”. Він наголошував, що перші пацієнти матимуть змогу заїхати сюди вже у липні цього року. Так воно й сталося.
Відкриття реабілітаційного відділення
Раніше у Бердичівської міської лікарні не було реабілітаційного відділення, та у ньому повсякчас є нагальна потреба. Особливо гостро вона далася в знаки під час повномасштабного вторгнення росії на територію України. Багатьом постраждалим від війни, як захисникам, так і цивільним, потрібне якісне відновлення, яке вони тепер зможуть отримати у Бердичеві.
Хто може отримати курс відновлення
У відділенні надаватимуть допомогу усім: і людям з мінімальними вадами руху, і тим, хто має надважкі діагнози. Тобто направлення на реабілітацію можна буде отримати тим, хто відновлює здоров’я після травм, ампутацій, сліпоти, гострих мозкових інсультів, опіків, ураження нервової системи нетравматичного генезу та післяопераційні стани, захворювання опорно-рухової системи нетравматичного генезу та післяопераційні стани. Найважливіше, що у пацієнтів відділення не має обмеження за віком, чи ще якимось критерієм. Допомогу отримуватиме військове та цивільне населення міста.
Курс реабілітації за направленням лікарів є повністю безплатним. Направлення можна отримати у сімейного лікаря чи від вузькопрофільного спеціаліста.
Про відділення реабілітації
На початку створення відділення реабілітації Бердичівської міської лікарні його дружній колектив очолила завідувачка пані Яна Данілова. Вона розповіла, що нарізі у відділенні працює 25 фахівців, у тому ж числі медсестри та санітарки.
Відділення має 6 кабінетів для відновлення: зал фізичної терапії, тренажерний зал, кабінет ерготерапії, кабінет асистивних технологій, кабінет мови та мовлення, кабінет психолога. Усі палати для пацієнтів обладнані функціональними ліжками. А деякі з них мають ванну кімнату з душем та вбиральнею, які оснащені спеціальними поручнями для людей з обмеженими можливостями.
Персонал навчений робити повний комплекс гігієнічних процедур за допомогою обладнання для лежачих пацієнтів. Піклуються й про тих, хто має порушене ковтання.
Перші пацієнти
Наразі потужність реабілітаційного відділення лікарні – 20 ліжок. Сьогодні 17 з них є вже зайнятими. Також на відновлення приходять й дітки, які не залишаються на ночівлю.
Одним з маленьких пацієнтів відділення є 4-річний Давид. На жаль, він має найважчу форму ДЦП. Раніше його було прооперовано у Стамбулі, ним займалися спеціалісти з інших реабілітаційних центрів, але молоде відділення у бердичівській лікарні також не відмовило і прийняло на реабілітаційні заходи. Зараз всі залюбки працюють на результат.
Сьогодні Давид займався спеціальними вправами для відновлення рухливості ніг та мав заняття з психологом, на якому, самостійно обираючи олівці, навчався малювати.
Працівники відділення та рідні Давида вірять у його наполегливість та усіляко підтримують.
Завідувачка відділення пані Яна також зазначає, що їхні фахівці готові працювати й з дітьми, які мають розлади аутичного спектра. Для цього є все необхідне.
Перші відгуки
Також у відділенні журналісту «РІО-Бердичів» вдалося поспілкуватися й з іншими пацієнтами відділення реабілітації.
Пані Олена провела деякий час у новому відділенні. Вона мала проблему оніміння однієї з нижніх кінцівок. Дівчина зверталася за допомогою до київських та житомирських центрів реабілітації, однак допомогти їй змогли тільки у Бердичеві.
«Тут дійсно настільки комфортно, що мені вже й не хочеться виписуватися з лікарні, наче провела у відділенні відпустку», — каже пацієнтка.
Сьогодні пані Олена якраз закінчила свій курс реабілітації. Ділиться враженнями, що не очікувала настільки індивідуального підходу до пацієнтів.
Відділення реабілітації очікує на своїх пацієнтів. Пані Яна Данілова повідомляє усім, хто має запитання щодо відновлення, звертатися за номером телефону: +380 (63) 765 20 03.