На останньому засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради одним із рішень було затвердження кадрового складу військово-лікарської комісії, в тому числі і список резервних лікарів.
В принципі, це цілком робоче рішення, схоже на ті, які приймали останні п’ятдесят років. Але всі ці десятиліття лікарі, які входили до комісії, проводили свою діяльність, тобто огляди призовників чи військовозобов’язаних, у приміщенні бердичівського військкомату. Фактично, там майже половину будівлі займало крило, де були лікарські кабінети. І ходіння тими кабінетами, звичайно ж, пам’ятає все чоловіче населення нашого міста.
Так продовжувалось до позавчорашнього дня. А вже в четвер 25 січня все стало по-іншому. Сьогодні вже другий день лікарі приймають відвідувачів за направленням РТЦК і СП на шостому поверсі міської лікарні, у пустуючому тривалий час офтальмологічному відділенні, яке ще місяць тому планували реконструювати під реабілітаційне.
Ці зміни зроблені внаслідок рішень НСЗУ щодо фінансування пакету послуг, який стосується роботи лікарів в ВЛК. Раніше їх робота оплачувалась з міського бюджету. Однією з вимог НСЗУ і стало перенесення роботи лікарів з територій центрів комплектації до лікарняних закладів.
Рішення НСЗУ зараз оскаржується Міністерством оборони, як таке, що створило незручності в роботі РТЦК. А спеціальна комісія з депутатів Верховної Ради вивчає на місцях, як саме це працює. І цілком можливо, що все повернеться до традиційної схеми роботи ВЛК.
В роботі територіальних центрів зараз дуже напружений період, адже до роботи з мобілізації додалась призовна кампанія (детальніше про неї в наступних публікаціях), і зараз число відвідувачів ВЛК збільшилось чи не втричі.
Сьогодні медогляд виглядає так: спочатку всі приходять в будівлю РТЦК на вулиці Карастоянової (чи як там вона називається після серії перейменувань), заповнюють там бланки і потім в супроводі співробітника ТЦК ідуть в лікарню на шостий поверх проходити комісію. Супроводжуючі чергують там же, і надають консультації з питань, які виникають. Потім призовники або військовозобов’язані знову повертаються до РТЦК, де отримують висновки або ж направляються до лікарів міської лікарні для більш детальніших консультацій вузьких спеціалістів.
Вчора, наприклад, деякі відвідувачі почали огляд зранку, а завершили його після третьої години дня, весь цей час проводячи в коридорі лікарського відділення. Вони казали, що добре хоч, що тут тепло і є внутрішній туалет, на відміну від будівлі територіального центру.
Лікарі теж відзначали, що у відділенні тепло, умови для роботи тут їм комфортніші, вони тут ближче до свого основного місця роботи. Але як довго існуватиме цей новий порядок, вони не знають.