Аналіз на АСТ призначають при підозрі на захворювання печінки та за наявності факторів ризику, які включають ожиріння, діабет, аутоімунні захворювання та захворювання печінки в сімейному анамнезі. Високий рівень АСТ може мати різні причини від травмування м’язів до вірусного гепатиту. В INVIVO ви можете перевірити цей показник окремо або в рамках комплексних програм діагностики.
Навіщо вимірювати рівень трансамінази АСТ?
АСТ — це трансамінази або амінотрансферази, ферменти, які містяться в клітинах печінки, скелетних м’язах, серці, нирках, мозку та підшлунковій залозі. Зазвичай рівень АСТ у крові низький. Його підвищення, як правило, є ознакою печінкового цитолізу або руйнування клітин печінки. Порушення функції печінки може негативно впливати на згортання крові та функціонування серце, нирок, мозку та легенів.
Які симптоми ураження печінки?
- Швидка втомлюваність
- Нудота та блювання
- Біль у животі
- Біль в правому підребер’ї
- Втрата апетиту
- Потемніння сечі
- Знебарвлення калу
- Набряки на ногах та в животі (асцит)
- Жовтяниця (жовте забарвлення шкіри та склер)
Які причини високого рівня трансамінази АСТ?
- Гострий вірусний гепатит
- Хронічний гепатит В або С
- Реактивація хронічного гепатиту В
- Гепатит, викликаний токсинами або ліками
- Ішемічний гепатит або інфаркт печінки
- Гостра жирова дистрофія печінки під час вагітності
- Гостра печінкова недостатність
- Спадковий гемохроматоз
- Неалкогольна жирова хвороба печінки
- Первинний біліарний цироз
- Захворювання печінки, викликані токсинами або ліками
Підготовка до аналізу
Для дослідження використовується венозна кров. Забір матеріалу здійснюється натще в ранковий час. За 12 годин до аналізу слід відмовитися від прийом їжі, алкоголю та нікотину. За добу до обстеження мінімізувати фізичну активність. У день аналізу для покращення забору крові можна випити склянку чистої води. Також рекомендовано припинити прийом усіх ліків або повідомити співробітнику лабораторії про прийом медикаментів.
Розшифровка результатів
Результати досліджень не є діагнозом. Для найкращої інтерпретації результатів важливо перевіряти рівень АСТ (аспартатамінотрансфераза) та АЛТ (аланінамінотрансфераза) одночасно та враховувати індивідуальну клінічну історію пацієнта.
Зверніть увагу: показники трансамінази АСТ змінюються залежно від статі, віку та ваги. Саме через це при отриманні результатів необхідно проконсультуватись з гастроентерологом, гепатологом, педіатром або іншим спеціалістом, який би розглянув результати досліджень у контексті індивідуальної клінічної історії.
На завершення
Запишіться на комплексне обстеження в INVIVO для отримання вичерпної інформації про стан свого організму.
Більше інформації про дослідження, актуальні пропозиції та найближче до вас відділення можна знайти на сайті invivo.ua
INVIVO: щодня піклуємося про здоров’я українців.