10 жовтня весь цивілізований світ відзначив День ментального здоров’я. В Україні про його важливість вперше наголосила перша леді Олена Зеленська.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Цей день не святкують у звичному нам розумінні, зазвичай психологи читають лекції, ЗМІ сповнюються нагадуваннями про важливість піклуватися про свій психологічний стан, а деякі робочі колективи влаштовують вечір присвячений медитації, проводять інтерактивні ігри, та майстер-класи на тему людської психології. Робітники бердичівських установ не стали виключенням, та провели вечір присвячений Дню ментального здоров’я.
10 жовтня спеціально для працівників управління сім’ї та соціального захисту населення та центру надання адміністративних послуг було проведено лекцію на тему психологічного здоров’я. Так-як робота цих працівників пов’язана з постійною комунікацією з населенням, вони є найбільш схильною до вигоряння на роботі ланкою структури. Комунікація з людьми – одна з найважчих цивільних професій, та потребує постійного емоційного ресурсу.
Захід проводила Повійчук Оксана Анатоліївна – психологиня центру професійного розвитку педагогічних працівників управління освіти і науки Бердичівської міської ради.
Вона наголошувала, що не варто забувати про догляд за ментальним здоров’ям, так само, як і за фізичним. Розповіла, що духовне та фізичне тісно пов’язане. Кваліфіковані психологи вже довели, що психологічні захворювання можуть впливати безпосередньо на тіло людини, на прикладі цукрового діабету. На його виникнення або загострювання впливає постійний надмірний рівень стресу.
Протягом заходу були проведені ігри з метафоричними картками, які ведуча пропонувала описати асоціації та відчуття робітників від картинок. Ще одна гра асоціацій була проведена за допомогою розмови. Оксана Анатоліївна розмовляючи з учасниками заходу, виявила, що більшість присутніх турбується про своє матеріальне надбання більше, ніж за свій внутрішній стан. « Діаманти нам дорожче за психологічні потреби.» – робить висновок психологиня, але наголошує, що у нашому житті немає нічого важливішого за здоров’я, бо без нього ми безсилі та слабкі.
На наш психологічний стан впливає:
– Стиль життя
– Генетика
– Дитячий досвід
– Хронічні захворювання
– Стресові ситуації
– Соціальна підтримка
Напевно найцікавішою частиною заходу стала кавова ароматерапія, а саме Coffee-art – це оригінальна техніка створення картин за допомогою розчину натуральної кави. На столах, за якими учасники слухали лекцію, були заздалегідь приготовані матеріали: розчин кави у палітрі, вода у стаканчику, кісточки, цукор та кориця, а також готові картинки на папері, які ведуча заходу запропонувала розмалювати. Поки здивовані робітники відкривали у собі мистецькі таланти, Оксана Анатоліївна розповідала, що ароматерапія розслаблює нервову систему, адже запах кави та кориці дуже приємний для людини.
По закінченню художнього акту психологиня запропонувала поділитися враженнями, або описати враження від своїх малюнків. Хтось з робітників відчував насолоду від малювання, хтось умиротворення від намальованого пейзажу, проте співробітник ЦНАПу напевно мав поганий день, тому відчував тривогу від намальованого ним їжачка.
Таким чином завершився вечір присвячений Дню ментального здоров’я. Працівники двох структур були загалом дуже задоволені заходом і попросили проводити подібні частіше, адже це дійсно допомагає розслабитися всім разом та набратися позитивних емоцій після сірих буднів.