Кому батьки та бабусі не говорили свого часу, що харчування самими лише лігумінками, чипсами й локшиною швидкого харчування призведе до виразки шлунка? Певно, час, який ми витратили на вислуховування їхніх лекцій, вимірюється місяцями нашого життя, залежно від кількості стурбованих родичів та їхньої ораторської майстерності.
Частково, звісно, вони мали рацію. Але не тільки систематичне вживання неякісної їжі має згубні наслідки для здоров’я. про це — у дописі нижче. Слід також зазначити, що ціна гастроскопії як обстеження вийде значно нижчою, ніж вартість лікування у разі несвоєчасного виявлення захворювання. Ці суми є абсолютно непорівнянними.
Кому показана гастроскопія
Чи є на сьогодні чітко визначена вікова група людей, якій обстеження дійсно необхідні? Вважається, що це пацієнти віком від 35 років. В першу чергу це пов’язано з наявністю бактерії хелікобактер у шлунку.
Також є усі підстави гадати, що у віці близько сорока років необхідно пройти процедуру гастроскопії, навіть якщо на позір вас нічого не бентежить. Лікарі зазначають, що за наших життєвих реалій екватор життя — однозначно не той вік, коли людина може бути певна у повній відсутності хвороб. Ніхто не може з упевненістю стверджувати, що саме відбувається в середині вашого організму, доки ви не пройдете процедуру обстеження.
Як впливає стрес на здоров’я
Наразі усі ми ведемо складний для організму спосіб життя. Постійні стреси, хронічна втома, недосипання через повітряні тривоги, нерегулярне харчування, відсутність систематичного спорту нічим хорошим для організму обернутися не здатні.
Також не слід мовчати й про те, що процедура ендоскопії шлунка є відмінним варіантом для виявлення ракових захворювань ще на ранніх стадіях, не кажучи вже за інші його стадії. Також завдяки процедурі гастроскопії можна легко дослідити слизову оболонку на наявність інших захворювань.
З розвитком медичної сфери з’являється багато можливостей полегшити обстеження й зробити його якомога менш неприємним для пацієнта. Сьогодні є нормою використання седативних препаратів, також починає виходити на ринок медичних послуг порівняно новітня процедура трансназальна ендоскопія (при якій спеціальна трубка вводиться не як зазвичай через рот, а через ніс).
На що звернути увагу
Якщо ви все ще сумніваєтеся, чи існує саме у вашому випадку необхідність проходити процедуру обстеження, зверніть увагу на наступні симптоми:
- біль у шлунку;
- загальна млявість організму;
- стан занепокоєння.
Як відбувається процедура
Гастроскопія або шлунково-кишкова ендоскопія являє собою процедуру, під час якої місцевий анестетик розпилюється спреєм на горло, після чого трубку ендоскопа вводять через рот для безпосереднього спостереження за внутрішньою частиною стравоходу, шлунка і дванадцятипалої кишки. Досвідчений лікар проводить медичну процедуру згідно з існуючим протоколом. У разі об’єктивної необхідності відбуваються й інші маніпуляції, як, наприклад, забір тканин для проведення подальшої біопсії. По завершенню усіх маніпуляцій медичний персонал вилучає ендоскоп.