Частими супутниками літнього відпочинку, на жаль, є не тільки гарний настрій та хороше самопочуття, а й отруєння з усіма витікаючими з нього наслідками – розладом шлунку, блювотою, ознобом, підвищеною температура тіла.
Чому «Смекта»?
З року в рік у спекотний сезон діарея турбує та знесилює дітей і людей старшого віку, вкладаючи їх у ліжко, іноді, навіть, у лікарняній палаті. Нерідко ми провокуємо її самі, особливо у відпустці, де на фоні нових вражень забуваємо елементарні правила гігієни. Вживання їжі брудними руками, немиті або погано промиті овочі та фрукти, перебування під палючим сонцем та недостатнє вживання рідини роблять організм вразливим до інфекції, виснажують та змушують шукати, чим швидко і надійно полегшити свій стан. Тоді на допомогу приходить смекта, яка багато років рятує нас від проявів отруєння та діареї і допомагає швидко зреагувати на ситуацію до того, як вона стане критичною.
Переваги цього лікарського засобу чисельні, зокрема й те, що його можна давати дітям від двох років. А щоб прийом препарату не супроводжувався дитячими істериками, як це часто буває, виробник подбав про його смак та варіативність. В залежності від вподобань малечі для її лікування можна обрати полуничну, апельсиново-ванільну чи ванільну смекту.
В упаковці міститься 12 пакетиків з порошком для суспензії. Виробник зазначає дозу прийому 4 пакетики в день для дитини протягом 3-денного курсу лікування і по 2 пакетики в день іще 4 дні, щоб закріпити результат. Доросла доза становить 3 пакетики на добу протягом тижня з можливістю подвоєння дози на початку лікування в період гострого стану.
Переваги Смекти:
- швидке і просте приготування (вміст пакета розчиняється півсклянки води);
- безпечний склад (захист та відновлення слизової оболонки шлунку забезпечує діосмектит);
- симптоматичне лікування гострої і хронічної діарей;
- знеболюючі властивості при деяких кишкових захворюваннях;
- доступність.
Купити засіб можна у кожній аптеці офлайн і онлайн без рецепту, що підтверджує його безпечність. Ціна препарату є прийнятною, тому кожен може дозволити собі таке лікування.
Користь і шкода: як приймати і при появі яких симптомів потрібно звернутись до лікаря
Як і кожен лікарський препарат, Смекта має протипоказання, тому краще вживати її за призначенням лікаря, не займаючись самолікуванням.
Серед протипоказань:
- чутливість до діосмектиту чи інших діючих речовин у складі;
- непрохідність кишківника, хронічний закреп;
- прийом інших препаратів.
Суспензію потрібно готувати безпосередньо перед вживанням. Так як у її складі є глюкоза, людям, які мають протипоказання до її застосування потрібно приймати препарат з обережністю та під наглядом спеціаліста.
Будь-яке захворювання становить небезпеку для людського життя, навіть якщо здається звичним і несуттєвим, адже ніхто не в змозі спрогнозувати, якою буде реакція організму на недугу і перебіг останньої без контролю фахівця. Тому якщо ви чи ваша дитина отруїлись, погано почуваєтесь, маєте високу температуру, що погано збивається, а покращення стану після прийому препаратів немає, потрібно негайно звернутись до медичного закладу. Також серед показань до поїздки у лікарню на обстеження є різке зниження ваги внаслідок появи діареї, слизисті чи/та кров’янисті випорожнення, постійна блювота, сильна спрага та сухість у роті, попередній прийом антибіотиків чи закордонна поїздка (особливо, якщо мова іде про тропічні країни), вік 65-75 років і старше, наявність хронічних захворювань, вад серця чи лікування, яке впливає на імунну систему (імуносупресивна чи хіміотерапія).
З моменту своєї появи на ринку смекта є засобом №1 в аптечці кожного українця, адже зарекомендувала себе як дієвий та безпечний засіб при перших проявах розладу шлунково-кишкового тракту, викликаних хворобою брудних рук. Вона є незамінним рятівником у подорожі, бо швидко знімає неприємні симптоми та дозволяє не відкладати на потім плани через нездужання. У випадку, коли отруєння незначне, суспензія у поєднанні з дієтою та частим питтям дозволяє хворому самостійно вчасно впоратись зі своїм станом без ускладнень.