Депутат Бердичівської міської ради Денис Заремський написав депутатське звернення, враховуючи звернення завідуючої «Аптеки №86» Тамари Корнєєвої, де попросив провести позачергове виїзне засідання постійної депутатської комісії з гуманітарних питань, присвячене обстеженню цього комунального підприємства та аналізу його фінансово-господарської діяльності з метою визначення подальшої долі комунальної аптеки.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Тож вже 17 травня відбулося позачергове виїзне засідання постійної депутатської комісії з гуманітарних питань, де депутати зібралися у стінах «Аптеки №86». Трохи поговоривши, депутати вирішили обстежити приміщення та почали його огляд.
Скажу, що приміщення в цілому має кращий стан, ніж можна уявити. Завідуюча пояснила, що в 2020 році, незадовго після її приходу на цю посаду, почався невеличкий ремонт, де їй вдалося освоїти 100 тисяч гривень, тому вигляд в аптеці не найгірший, але бажає кращого.
Незважаючи на більш-менш нормальний вигляд, всередині приміщення є невеличке «АЛЕ» – цього року аптека зимувала без опалення. Тут була надзвичайно низька температура, яка коливалася від 6 до 12 градусів, що є порушенням умов, особливо, враховуючи, що люди, які тут працюють весь час ходять у халатах.
Вся справа в несправному котлі, який потрібно замінити, тому що старий пробув більше 30 років в експлуатації та вже не підлягає ремонту. Окрім цього потрібна заміна 12 вікон, а враховуючи, що такі роботи понівечать вже той ремонт, який наразі є, то це тягне за собою чималі фінансові витрати.
Депутати і не проти виділити кошти для такого суспільно важливого об’єкту, але, при цьому, вони хочуть, щоб аптека була прибутковою, тому запропонували Тамарі Корнєєвій чимало цікавих рішень, за допомогою яких можна було б змінити фінансове становище аптеки. Серед найцікавіших з них було зробити аптеку-музей, як у Львові, щоб це був туристичний магніт, адже приміщення аптеки старовинне та цікаве.
Ще з пропозицій було зробити додатковий аптечний пункт, який працюватиме цілодобово, або ж, щоб сама аптека змінила свій графік та додала до нього нічний час. Ще обговорили можливість здачі в оренду окремих приміщень аптеки. Обговорювали і можливість переїхати в інше приміщення, залучення нових клієнтів через соціальні мережі та і загалом те, що потрібно вживати якихось заходів, щоб приваблювати бердичівлян та гостей міста саме сюди.
Отож, депутатська комісія з гуманітарних питань вирішила проконсультуватися в декількох проєктних бюро, обстежити приміщення, щоб там прорахували, який котел краще встановити та яким буде економічніше користуватися. Окрім цього, вивчити можливість працювати цілодобово та можливість створення аптечного пункту на території міської поліклініки і вивчити питання оренди приміщень аптеки з комерційною вигодою.