Напередодні Нового року прийнято підбивати підсумки та будувати плани на майбутнє. І надії на їхнє здійснення у 2022-му піднімають настрій та надають впевненості. За східним календарем наступний рік проходитиме під знаком царя звірів. Бердичівські «тигри» розповідають про те, що їм допомагає, щоб справдилося задумане, діляться своїми одкровеннями і дарують «смугасті» побажання.
Вірити чи не вірити в гороскопи, будь-хто вирішує сам. Як відомо, кожний рік китайського календаря має свою тварину-покровителя. Схід – справа тонка… І Новий рік – це одне з головних свят, яке китайці відзначають щонайменше 15 днів. А в цьому вони чимось схожі на нас, адже ми теж святкуємо з першого по тринадцяте січня! І вже звикли до східної традиції пов’язувати кожний рік із символічною твариною. У 2022-му кермо правління перейде в руки Тигра. Зустріч із бердичівлянами, які народжені під цим знаком, прочинила завісу над тим, хто ховається під величним виглядом повелителя року.
Вміння переконувати – одна з фішок «тигрів». Мабуть, тому вони ще з дитинства ходять у лідерах. І виважені рішення – це теж по-тигриному. Викликає повагу їх кредо: що б не трапилося, все на краще. А допитливість і прагнення перебувати у постійному русі визначають захоплення «смугастих».
Утім, час надати слово нашим «тиграм», людям різних професій та занять: лікарю, музиканту, військовому, акторці і спортивному тренеру.
З будь-якої ситуації завжди є вихід
Наталія Ігорівна Хорошун, директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Бердичівської міської ради
Керівник ЦПМСД, лікар Наталія Хорошун – із когорти зимових «тигриць». У дитинстві була однією з кращих школярок та організатором різних справ. Староста, ватажок учнівського колективу, приклад для інших – це все про неї. Наполеглива і цілеспрямована жінка керується правилом: «Усе буде добре». На думку Наталії Ігорівни, як би не склались обставини, потрібно долати перешкоди, шукати вихід: «За родом професійної діяльності мені доводиться приймати різні рішення, у тому числі й непопулярні. Потрібно обміркувати, пережити, прорахувати разом із колегами всі варіанти, вивчити альтернативи, щоб було комфортно і співробітникам, і пацієнтам. І, нарешті, прийняти максимально оптимальне рішення». Вільний час Наталія Хорошун воліє проводити за книгами, віддаючи перевагу історичній прозі. Вона любить поезію, отримує задоволення від читання віршів наших бердичівлян, зокрема Віктора Мартиненка. Коли випадає можливість, охоче вирушає в подорож. Найбільше подобається відпочивати на півдні України та в Закарпатті.
Наталія Ігорівна родом із Кам’янця-Подільського – унікального міста з неповторним колоритом. І любить приїжджати до батька, який живе біля Старої фортеці – одного з семи чудес України….
Порядок – у всьому
Людмила Вікторівна Зарбишева, викладач Бердичівської музичної школи
Людмила Зарбишева – теж зимова «тигриця». З дитинства любить порядок і звикла, коли все «розкладено» по поличках та знаходиться на своїх місцях. Маленькою завжди була активісткою: із задоволенням виступала на шкільних вечорах. І залюбки брала участь у різних конкурсних програмах та змаганнях КВК. У музичній школі працює з 1970-го, протягом 30-и років очолювала відділ народних інструментів. «Тигри» – оптимісти за вдачею. У будь-якій ситуації Людмила Вікторівна намагається не опускати руки і не падати духом та вдаватися до ефективних дій для подолання труднощів. А якщо береться за справу, то все зважує наперед, обдумуючи свої кроки. Разом із тим вона досить чутлива людина, не позбавлена сентиментальності. Мабуть, тому й присвятила своє життя музиці. Викладач по класу баяна та акордеона із захопленням говорить про улюблену справу і з гордістю – про своїх вихованців: «Ці музичні інструменти дуже складні та багатогранні, мають широкий звуковий діапазон. І навчити грати на них не просто. Пишаюсь усіма своїми учнями, серед яких – випускники школи: студент Житомирського музичного фахового коледжу ім. В. С. Косенка Назарій Каліщук, студент Житомирського фахового коледжу культури і мистецтв ім. Івана Огієнка Валентин Симон, студент Львівської консерваторії Віталій Білан, вчитель школи № 12 м. Бердичева Олена Андрійчук та чимало інших». Людмила Зарбишева грає в Народному аматорському ансамблі пісні і танцю «Зорецвіт» МПК ім. О. Шабельника, має чимало відзнак за високий професіоналізм і наставництво. Найбільше жінку тішать численні Дипломи та Грамоти учнів. Головне в її житті – музика і діти, а семеро онуків – нескінченна ніжність та щастя. Спілкування з ними – завжди в радість. Старша, Тетяна Ігнатенко, – гордість Бердичева, визнана світом співачка. А взагалі-то у родині Людмили Зарбишевої – п’ятеро музикантів.
Все, що не робиться – на краще
Микола Іванович Магденко, командир батальйону територіальної оборони м. Бердичів
Майор Микола Магденко, командир батальйону територіальної оборони м. Бердичів, народився у травні. Як кажуть астрологи, це золотий час для керівників. Чи почувається військовослужбовець лідером? «Просте запитання, але одночасно і складне, – відповідає Микола Іванович. – Усе залежить від ситуації і від колективу, в який потрапив. Якщо це мені потрібно, то так. Загалом 50×50».
Приказка «Все, що не робиться – на краще», переконаний чоловік, – як неписане правило життя. Зіштовхнувшись із труднощами, не можна здаватися, краще оцінити ситуацію, налаштуватися на позитив і намагатися керувати обставинами. А з невдачі – отримувати уроки. Все, чого він досяг у житті (сім’я, друзі, робота), – завдяки виваженому, а інколи і ризикованому рішенню.
Допитливість – риса характеру «тигрів», вони зазвичай мають широке коло інтересів. У Миколи Магденка чимало улюблених занять, але найбільше задоволення приносить риболовля – як зимова, так і літня. До речі, сімейний дует Магденків – «тигриний». Дружина Олена Анатоліївна теж народилась у рік смугастого звіра, тільки восени. Тож не дивно, що подружжя в усьому розуміє та підтримує одне одного. У даному випадку всі ролі у родині розподілені правильно: чоловік – захисник і чудовий сім’янин, дружина – неперевершена господиня й талановита майстриня та дизайнерка. Чого чекають від наступного року? Микола Іванович висловив найзаповітніше бажання всіх українців: «Сподіваюсь, що наша країна поверне свою територію, і перестануть гинути люди на Сході України».
Лідер із дитинства
Інна Михайлівна Кирилюк, художній керівник МПК ім. О. Шабельника, акторка Бердичівського музично-драматичного театру на Європейській
Тигри завжди сповнені ентузіазму. Навіть звичайні сірі будні вони здатні перетворити на свято. Завдатки лідера проявилися в Інні Кирилюк ще в дошкільному віці. Вона завжди була заводієм різних концертів та натхненницею й учасницею святкових дійств. У школі до думки ініціативної дівчинки прислухались і учні, і педагоги, поважаючи за відповідальність та вимогливість до себе та інших. Ці якості допомогли у подальшій самореалізації. На життєвому шляху траплялися різні випробування, які долала з незмінним оптимізмом. Завжди зібрана, елегантна, з сяючою посмішкою – такою звикли бачити бердичівляни Інну Кирилюк – ведучу різноманітних програм. Як це їй вдається? «Йду життям із вірою, любов’ю та надією. І багато значить підтримка друзів», – говорить Інна Михайлівна. Природа наділила «тигрів» твердим характером. Вони завжди тримають слово і за своєю суттю дуже відкриті та прямолінійні. Які б негаразди не трапилися, Інна Кирилюк не впадає у відчай і вдається до активних та ефективних дій. А якщо у чомусь не права, визнає це і кається… Будучи допитливою, глибоко вникає у розпочату справу і доводить її до кінця… Світ захоплень художнього керівника міського Палацу культури – досить широкий: спів, театр і музика. Сама не грає, але любить слухати гітару та саксофон. Ну а на кухні, говорять друзі Інни Кирилюк, вона – справжній майстер-шеф і просто чарівниця! Готуючи кожну страву, імпровізує, а рідні – перші поціновувачі кулінарних здібностей бердичівлянки.
Завжди у русі
В’ячеслав Сергійович Олішевський, засновник клубу родинного бігу «Family Run Club», майстер спорту з легкої атлетики, переможець та призер всеукраїнських і міжнародних змагань
У дитинстві В’ячеслав Олішевський був дуже сором‘язливим. «І це мене стримувало, – поділився відомий легкоатлет. – Лідерство з’явилося з часом, коли почав працювати з людьми…» Щодня йому доводиться приймати складні рішення, а в цьому допомагають легкі тривалі пробіжки, під час яких та після і знаходить оптимальний варіант: «Тож вибігаю з рішенням – прибігаю з вирішенням! Правильний біг – це безкоштовний та доступний кожному психотерапевт. Рух – це здоров’я, а здоров’я – це життя! Моя робота допомагає людям досягти результату. Звісно, якщо вони цього бажають». Ну а коли В’ячеслав не в русі, віддає перевагу читанню книжок. Що бажає в новому році собі, рідним і всім жителям громади?
– Собі – удачі та дачі у моря (?). Родині – здоров‘я. Бердичівлянам – більше рухатися та брати активну участь у розбудові свого простору.
Скатертина-самобранка та новорічні побажання від бердичівських «тигрів»
Кожний із бердичівських «тигрів» має свої гастрономічні вподобання. І на новорічному столі у них завжди присутні улюблені страви. Ось таким чином виглядає святкова скатертина-самобранка зі смаколиками від учасників нашої розмови. Наталія Хорошун пропонує картоплю, фаршировану м’ясом та грибами, і салат із куркою та ананасами. У меню Інни Кирилюк – шуба, яку заправляє тільки домашнім майонезом і додає деякі «родзинки» – терті яйця та горішки. А її фаршировані каннеллоні під соусом бешамель – незвичайна смакота! Традиційні страви Нового року у сім’ї Миколи Магденка – оселедець під шубою, салат олів’є і запечена птиця. Асортимент святкового столу постійно оновлюються. Сам чоловік може приготувати рибні страви в любому вигляді. Людмила Зарбишева рекомендує кур’ячі стегенця у сметанному соусі зі спеціями і тертим плавленим сирком та рибу по-французьки. «Ми відійшли від традиційних страв і зараз на нашому столі багато корисної їжі: зелень, овочі та фрукти, – ділиться В’ячеслав Олішевський. – У дитинстві захоплювався кулінарією, вмію готувати, запікати, але тепер лінуюся, бо у дружини краще виходить». Можливо, хтось із читачів візьме собі на замітку щось із меню наших співрозмовників і здивує рідних та гостей.
Вітаючи бердичівлян із Новим роком, «тигриці» й «тигри» зичать усім насамперед здоров’я, щасливих і радісних днів, миру та спокою і побільше позитиву та оптимізму! А ще бажають, аби коронавірус пішов у небуття, щоб люди частіше посміхались, а наше місто розвивалось і процвітало.
Щороку китайський Новий Рік настає у різні дні – в період між 21 січня та 20 лютого. Отож є шанс зустріти його ще раз.
Вже близько, близько тигр казковий,
Вже чути подих за плечима,
Прямує він у світ зимовий
І сяє жовтими очима,
Вже face його на небосхилі,
Ось-ось заклацає зубами,
Покаже смужечки премилі
І обійметься радо з вами!
На стіл скоріше скатертину,
Стегенця, олів’є, канапки,
Пляшки, фужери і чарчини,
Дай хижаку, на щастя лапку!
Ну що ж, неси нам гарні зміни,
Міцне здоров’я і кохання,
І злагоду у всі родини,
Даруй смугасті побажання!
Вікторія Кучерява