З 1 травня 2021 року розпочинається комплекс профілактичних заходів покликаний попередити ДТП за участю водіїв мототранспорту, вберегти життя мотоциклістів та знизити рівень дорожньо-транспортного травматизму.
Зі слів начальника сектору реагування патрульної поліції Бердичівського райвідділу Олександра Татарчука, мотовелотранспорт є найбільш доступним і мобільним транспортним засобом. Однак, велосипеди, скутера, мопеди та мотоцикли – є досить серйозним джерелом підвищеної небезпеки, а дорожні пригоди за їх участю призводять до тяжких наслідків.
Порушення маневрування, недотримання безпечної швидкості, відсутність навичок керування — все це призводить до зіткнень, також нерідкі випадки перекидання або падіння мототранспорту, наїзди на перешкоди: стовпи, дерева, бордюри, тощо.
Тож поліцейські нагадують, що для кермування мопедом або мотоциклом водії обов’язково повинні мати слідуючи документи:
– посвідчення водія відповідної категорії;
– свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;
– номерні знаки.
Посвідчення водія можна отримати після проходження навчання в автошколі, де здійснюють підготовку категорій А; А1; В1 та після здачі теоретичного і практичного іспитів у територіальному сервісному центрі МВС.
Категорії, які відповідають типам мототранспорту:
А1 — мопеди, моторолери та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна до 50 куб. см або електродвигуном до 4 кВт;
А — мотоцикли ( у т.ч. з боковим причепом) та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна 50 куб. см і більше або електродвигуном 4 кВт і більше;
В1 — квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) ТЗ, з максимальною масою не більше 400 кг.
Підготовка водіїв категорій А1; А проводиться для осіб, які досягнули 16-річного віку, для категорії В1 — для осіб, які досягнули 18-річного віку.
Також водії мопедів та мотоциклів повинні дотримуватися правил безпеки:
– задовільний технічний стан;
– наявність мотошолому у водія та пасажира;
– дотримання вимог дорожніх правил.
Дотримуйтеся ПДР та бережіть себе!