Розтрата палива на близько три мільйони гривень бюджетних коштів під час воєнного стану: бердичівські слідчі завершили розслідування. До суду скеровано обвинувальний акт про нецільове використання понад 82 тонн дизельного палива двома посадовцями Бердичівської міської ради та керівником однієї з комунальних служб.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
У ході досудового розслідування встановлено, що пальне було передано для забезпечення нормальної життєдіяльності громади на підставі відповідного рішенням Ради оборони Житомирської області у березні 2022.
Однак воно було завезено на третє підприємство без укладання жодних офіційних документів і ним розпоряджались на власний розсуд посадовці міськради та керівник комунальної служби. Надані слідству акти приймання-передачі матеріальних цінностей та договори зберігання мають фіктивний характер.
За таких обставин трьом службовцям, 1978, 1983 та 1984 років народження, слідчі оголосили про підозру у розтраті майна (ч. 5 ст. 191 ККУ). Крім того, одному із посадовців міськради додатково інкриміновано зловживання владою з метою одержання неправомірної вигоди (ч. 1 ст. 364 КК України).
Під час розслідування слідчим поліції вдалося встановити місце зберігання близько 48 тонн палива на суму 1млн 630 тис грн., таким чином забезпечивши часткове відшкодування завданих територіальній громаді збитків.
Процесуальне керівництво здійснювала Бердичівська окружна прокуратура.
Довідка:
Стаття 191. Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем
- Привласнення чи розтрата чужого майна, яке було ввірене особі чи перебувало в її віданні, – карається штрафом від двох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до чотирьох років, або позбавленням волі на строк до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.
- Привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем – карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
- Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, – караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до восьми років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
- Дії, передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, якщо вони вчинені у великих розмірах чи в умовах воєнного або надзвичайного стану, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
- Дії, передбачені частинами першою, другою, третьою або четвертою цієї статті, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах або організованою групою, – караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Стаття 364-1. Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми
- Зловживання повноваженнями, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб використання всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, якщо це завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам або інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, – карається штрафом від однієї тисячі до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років.