Суд три дні провів у нарадчій кімнаті, ухвалюючи вирок чоловіку, якому інкримінували понад три десятки корисливих злочинів, скоєних у Бердичеві та районі протягом 2018-2020 років. Аби встановити, чи дійсно він винен у кожному пред’явленому епізоді, ретельно дослідили 7 томів цієї справи, а прийняте рішення, що розмістилось на понад півсотні сторінках, оголошували 2 години!
Цей судовий процес був уже сьомим у біографії обвинуваченого, який заслухав кінцеве рішення за допомогою відеоконференцзв’язку із СІЗО, де нині перебуває під вартою і де залишатиметься до набрання вироком законної сили. Чоловік усе визнав і ще під час досудового слідства активно сприяв розкриттю скоєних злочинів, яких було 33. Із початку року це поки що рекордна за кількістю епізодів справа у практиці бердичівського суду.
Під час розгляду з’ясували, що наприкінці 2018–на початку 2019 рр. обвинувачений викрадав гальмівні котушки з ліфтів багатоповерхівок у різних мікрорайонах міста, мідні деталі з яких здавав до пунктів прийому металобрухту. Постраждали від його дій десять ОСББ та жек, яким завдано збитків на загальну суму в понад 27 тисяч гривень. Шестеро потерпілих подали цивільні позови з відшкодування понесених втрат, які суд повністю задовольнив. На одному із засідань обвинувачений зазначив, що і сам збирався компенсувати збитки, але через карантин «утратив роботу, не міг знайти іншу, потрапив у складну ситуацію і тому опустився до того, що продовжив скоювати крадіжки».
Нові злочини протягом кінця 2020-го вчиняв уже із «напарником», матеріали щодо якого виділено в окреме провадження. «Працювали» здебільшого по селах Бердичівщини, ночами навідуючись до гаражних та підсобних приміщень. Викрадали мопеди, велосипеди (в тому числі і дитячі триколісні), електроінструменти, свійську птицю тощо. Поцупленим розпоряджалися на власний розсуд, здебільшого здавали на метал чи до ломбарду. Сума завданих збитків сягає 110 тисяч гривень.
Після оцінки усіх доказів суд дійшов до переконання про повну доведеність вини чоловіка у злочинах за трьома статтями, що йому інкримінувались. А це:
– крадіжки, вчинені повторно, за попередньою змовою групи осіб, поєднані із проникненням до приміщення (частина 3 статті 185 КК України);
– незакінчений замах на крадіжку (частина 3 статті 15 та частина 3 статті 185 КК України);
– незаконні заволодіння мопедами, вчинені повторно, за попередньою змовою групи осіб та з проникненням до приміщення (частина 2 статті 289 КК України).
Рецидив кримінальних правопорушень було визнано обставиною, що обтяжує покарання. Пом’якшують його у даному випадку щире каяття та сприяння слідству. Разом з тим, зваживши на тяжкість, суспільну небезпеку та зухвалість скоєного особою, раніше неодноразово судимою і вчинення цих злочинів невдовзі після відбуття попереднього покарання, суд зробив висновок про неможливість виправлення обвинуваченого без ізоляції від суспільства. Також було враховано позицію потерпілих, котрі підтримали запропоновані прокурором 5 років ув’язнення без конфіскації майна та не наполягали на суворішому покаранні.
Остаточний термін ув’язнення чоловіка становитиме 5 років і 4 місяці. Вирок іще не набрав законної сили та протягом 30-ти днів може бути оскаржений.