Після липневої перерви комунікаційна команда бердичівського суду повернулась до своєї роботи, тож віднині з іще більшим завзяттям будемо повідомляти Вам про щоденні (буденні і не дуже) судові справи.
Аби трохи компенсувати інформаційне мовчання минулого місяця, ми проаналізували усі рішення, прийняті нашими суддями за цей період, і виокремили трійку найцікавіших (на наш погляд), про які розкажемо нижче. Усі стосуються справ про адміністративні правопорушення.
Хуліганство біля церкви
На початку липня поблизу входу до Свято-Миколаївського собору перехожі помітили нетверезого громадянина з неадекватною поведінкою. Точніше, він сам привертав увагу: умисно образливо та брутально чіплявся до них, чим порушував громадський порядок і спокій.
У судовому засіданні 40-річний бердичівлянин повністю визнав свою вину та погодився з усіма обставинами події, вказаними у складеному на нього протоколі про адмінправопорушення. Після вивчення інших матеріалів цієї справи суд зробив висновок, що винуватість чоловіка у дрібному хуліганстві (стаття 173 КУпАП) доведено. Порушнику призначили штраф розміром три неоподатковувані мінімуми доходів громадян (51 грн).
Самоволка і поява нетверезим на службі під час особливого періоду
«Герой» наступної історії – контрактник однієї з місцевих військових частин, який два дні поспіль порушував порядок несення військової служби. Вранці першого дня командування виявило, що чоловік самовільно в умовах дії особливого періоду залишив територію військової частини. Наступного дня таки узявся за виконання службових обов’язків, проте… у стані алкогольного сп’яніння (результат медобстеження – 2,68 проміле).
На суді, визнаючи свою вину, військовий пояснив, що першого дня не приступив до роботи, бо був нетверезий. І будучи напідпитку з’явився у частині наступного дня. У вчиненому розкаюється.
Відповідальність за правопорушення, у яких чоловіка було визнано винним, передбачена частиною 4 статті 172-11 та частиною 3 статті 172-20 КУпАП. Призначене покарання – штраф розміром 215 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 3655 грн.
Подібні справи у суді – не рідкість і потрапляють нам на розгляд від самих військових частин, чиї службовці вчиняють подібні адмінправопорушення в умовах особливого періоду, який розпочався в Україні 18 березня 2014 року і триває донині.
Покарання за ухилення від покарання
32-річний бердичівлянин отримав дві доби адміністративного арешту за те, що ухилявся від виконання суспільно корисних робіт, які «заробив» у березні цього року через несплату аліментів.
Відпрацьовувати призначені йому 120 годин чоловік мав на території МКВЖРЕП № 7, однак протягом семи днів не з’являвся до місця виконання суспільно корисних робіт. У судовому засіданні повідомив, що тими днями ходив на тимчасові підробітки, та нині від стягнення більше не ухиляється.
Після вивчення усіх обставин суд постановив: бердичівлянина визнати винним у правопорушенні, передбаченому статтею 183-2 КУпАП, і призначити йому дві доби адміністративного арешту. А після його відбуття порушника чекають невідпрацьовані години суспільно корисних робіт, платня за які іде на погашення боргу по аліментах.