Рятувальники нагадують, що легковажне ставлення, примножене на небезпечні для екосистем погодні умови, у більшості випадків може призвести до катастрофічних наслідків, зокрема, й загибелі людей. А те, що основною причиною виникнення пожеж на відкритих територіях є саме людський фактор — можна легко підтвердити вражаючими статистичними показниками.
Так, 25 квітня о 21:20 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на відкритій території по вул. Пригородня в м. Бердичеві.
На місці події бійці ДСНС встановили, що від палаючої сухої трави вогонь поширився на значну площу. Оцінивши обставини надзвичайної події, керівник гасіння пожежі залучив на допомогу додаткові сили та засобів. Зусиллями бійців ДСНС о 22:30 пожежу було локалізовано та об 23:25 – ліквідовано. Вогнем знищено понад 3 гектари території. Загиблих та травмованих не має.
Станом на 27.04.2020 року на території міста та району виникло 162 пожежі, з них 125 загорання сухої рослинності та сміття на відкритих територіях. Найбільше загорань сталося на території міста Бердичева – 72, Гришковецької селищної ради – 23, Семенівської сільської ради – 15, Райгородоцької сільської ради – 5, Романівської сільської ради – 4, Бистрицької сільської ради – 3, Озадівської сільської ради – 2, Гардишівської – 1.
За аналогічний період 2019 року на території міста та району виникло 107 пожеж, з них 68 загорання сухої рослинності та сміття на відкритих територіях.
Дивлячись на статистику пожеж в минулому році загорянь сухої рослинності було майже вдвічі менше.
Тож, зважаючи на загрозу виникнення загорянь під час підвищення температурних показників, Державна служба України з надзвичайних ситуацій звертається до населення з проханням не провокувати пожежі на відкритих територіях та дотримуватися елементарних правил безпеки під час відпочинку на природі.
Категорично забороняється:
– створювати смітники та спалювати відходи;
– розводити багаття у лісі та лісопосадках;
– палити, кидати у лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;
– залишати у лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;
– спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;
– дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.
Шановні громадяни! Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101».
Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.
Заступник начальника Бердичівського МРВ УДСНС України у Житомирській області Володимир Рейко