Про це повідомила депутатів міської ради начальник управління освіти Валентина Адаменко на засіданні постійної комісії.
Така ситуація склалась через значне подорожчання вартості електроенергії останніми місяцями. Сьогодні вона складає 6 гривень 39 копійок за один кіловат. І це за умовами так званого «євротендеру», бо за інших умов ціна ще вища. І для того, щоб гарантувати безперебійне постачання «світла» до наших шкіл та дитсадків, потрібно в бюджеті передбачити додатково суму, винесену в заголовок статті.
Крім того, очільниця управління детально розповіла депутатам, скільки коштів потрібно ще на завершення розпочатих ремонтних робіт та на планування нових ремонтів і реконструкцій.
Більш ніж півмільйона гривень додатково на цій сесії мають надати управлінню освіти, і більшість цих коштів підуть на замовлення проектів. Так, планується оновити територію другої гімназії, зробити капітальний ремонт даху над спортзалом в сімнадцятій школі, провести ремонт харчоблоку в 1 школі.
Ці проекти коштують по 50-100 тисяч гривень, що, знову ж, в рази більше, ніж коштують подібні роботи для небюджетного сектору. А безпосередньо гроші на виконання цих робіт пообіцяв «вибити» в державному бюджеті наш народний депутат.
Уявіть лише, що проект (тобто креслення та розрахунки) облаштування внутрішнього туалету в п’ятій школі має коштувати 70 тисяч гривень. Такий цінний проект потрібен, щоб потім брати участь у конкурсі на отримання коштів по загальнодержавній програмі облаштування в школах теплих туалетів. Для участі в аналогічній програмі стосовно шкільних спортивних майданчиків в школах 2, 4, 7, 8, 15 і 17 теж будуть замовлені проекти та кошториси.
У зв’язку з реконструкцією харчоблоку в 10 школі, яку вже почали здійснювати, та планом подібних реконструкцій в інших школах, у депутатів виникло запитання: «Значить реформи шкільного харчування та створення комунального комбінату не буде?».
Не дослівно, але відповідь на це питання звучала так: «Поки що система, яка існує в наших школах, є оптимальною для збереження мінімальної ціни харчування. Ми закупаємо зараз на тендерах більше приправ, більше фруктів, різні крупи, але для якісної зміни меню ціну все одно прийдеться підвищувати з нинішніх 18 гривень до орієнтовно 30 гривень. Що все одно буде менше ніж 50-80 гривень в школах Одеси чи Києва. Постачальники привозять продукти до шкіл щодня, все сертифіковане, м’ясо охолоджене, а не заморожене. У випадку закупівлі послуг з харчування такі норми навряд чи будуть витримані, а згідно із законодавством відповідальність за якість харчування несе директор школи…».
Цікавились депутати і долею будівництва дитсадка на Червоній Горі. Валентина Адаменко розповіла, що згідно з останніми кошторисами його добудова коштує 122 мільйони гривень. І ці гроші буцімто вже пообіцяли в обладміністрації, включивши цей найдорожчий в області проект у програму фінансування з державного бюджету, тому є надія, що протягом двох років дитсадок буде добудовано.