За підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у Бердичівській гімназії з’явився перший STEM-хаб. На базі різних шкіл по всій Житомирщині були створені STEM-хаби для дітей. Зараз вони працюють для всіх бажаючих. Наразі існує 17 хабів у 14 громадах області.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
STEM — це абревіатура, утворена від слів «природничі науки» (Science), «технологія» (Technology), «інженерія» (Engineering) та «математика» (Mathematics). Заняття будуються так, щоб усі чотири дисципліни були присутні в них і взаємно доповнювалися.
Тож STEM-хаб – це місце, де дитина може проєднувати навчання з новітніми технологіями і при цьому розвивати свою уяву, придумувати щось нове.
Сьогодні відвідала гімназію №1 ім. Т.Г.Шевченка де з’явився перший STEM-хаб. У кімнаті адміністратор STEM-хабу Дмитро розповідав учню, як користуватися окулярами віртуальної реальності, а інших два школярі, які сиділи за столом, були зайняті складанням машинок з наборів робототехніки. Картинка мене вразила: ще б років 5 тому ми і не могли собі уявити, що такі хаби з новітніми технологіями будуть можливими і що вони з’являться у бердичівських школах.
Дмитро розповів, що всі охоче відвідують STEM-хаб, їм цікаво тут проводити час, хоч заняття є виключно позаурочним, навідуються навіть учні з інших шкіл. Вхід вільний для всіх дітей шкільного віку з 8:30 ранку до 17:00 вечора у будні дні.
У середньому за день до хабу приходять близько 30 відвідувачів від 8 років до 18 років. Переваг у вікові особливо немає. За вчорашній день завітали 14 дітей до 10 років і 18 дітей старшого віку. Часто діти відвідують хаб з друзями, аби було веселіше.
Хаб обладнаний різною технікою, деяку з них ви можете бачити вперше у житті:
- набори робототехніки;
- 3D-принтер;
- комплекти мікроконтролерів;
- комплекти окулярів віртуальної реальності;
- лазерний та фрезерний верстати;
- проектори;
- ноутбуки.
З цим усім може ознайомитися кожен учень Бердичева до кінця вересня. З наступного місяця у школі планують перетворити вільне відвідування хабу на гурток, щоб проводити більш контрольовані та організовані заняття, навчати дітей працювати з технікою і працювати у різних програмах.
Тому до кінця цього місяця хаб працює для заохочення аудиторії.
Ми вже зараз живемо у світі, де обходитися без гаджетів майже неможливо. Вони полегшують нам щодення та дають змогу доступно навчатися і розвиватися. Чудово, що наші діти мають можливість ознайомлюватися з новітніми технологіями та призвичаюватися до їх використання. Можливо, такий досвіт пізнання допоможе дітям визначитися з майбутнім напрямком професії вже зараз.