Сьогодні ні для кого вже не секрет, що мобільні літальні апарати змінюють як тактику, так і стратегію бойових дій на фронті україно-російської війни. І завтра ця тенденція не закінчиться, а лише буде розвиватись як у військовій справі, такі у цивільних бізнесах. Саме тому вже зараз потрібно готувати майбутніх операторів дронів, і робити це вже з шкільної лави.
Бердичівські депутати міської ради це теж розуміють, тому 100 тисяч зі свого депутатського фонду Лідія Савченко (директор 8-ї школи) та 30 тисяч Олег Пасічник (директор БТІ) вирішили витратити на закупівлю засобів навчання для Центру позашкільної освіти імені Разумкова, в тому числі, і на навчальні квадрокоптери.
Інші депутати міської ради теж виділили гроші з фонду на освіту, але стосуються вони більш прозаїчних потреб галузі – на закупівлю пральних машин, холодильників чи електроплит. Про це сьогодні розповіла на засіданні депутатської комісії очільниця управління освіти і науки Валентина Адаменко.
Вже стало традицією на кожній сесії міської ради збільшувати кількість коштів на виконання програми розвитку освіти Бердичівської громади. Але цього разу начальник управління «просила» порівняно небагато – всього 2,53 мільйони гривень. По одному мільйону на дитсадки (всі) і школи (всі) для виконання багаторічних приписів пожежників щодо заміни електропроводки, електричних щитів, контурів заземлення та інших заходів, пов’язаних з безпекою дітей.
Як приклад, Валентина Василівна наводила облаштування стем-лабораторій, які вже є в декількох школах міста. Обладнання дуже дороге, але для його підключення потрібні спеціальні щитові і навіть спеціальні металеві столи, тому що звичайні вгинаються від маси приладів.
На підвищення кваліфікації вчителів додатково потрібні 145 тисяч гривень, на ремонт автомобілів господарської групи – 150 тисяч (лише на запчастини) та кошти з депутатського фонду на електром’ясорубки (за новими правилами рибу і м’ясо не можна на одній обробляти), холодильники (теж потрібно окремі для різних видів продуктів) та електроплити .
На найближчу сесію не увійшли незакриті потреби на заробітну плату вчителів (близько 7 мільйонів), про що говорилось на засіданні виконкому, не увійшли кошти на ремонти дахів 7 дитсадка і 17 школи (близько 10 мільйонів) та інші нагальні потреби галузі. Тобто, на наступних сесіях в цьому році депутатам ще не раз доведеться повертатись до змін в програмі розвитку освіти. І хто знає, може, і тоді юним технікам «підкинуть» грошей на нові квадрокоптери, роботи чи інше обладнання для технічного розвитку.