Російська агресія проти України 24 лютого змінила не тільки хід всесвітньої історії, але й викликала чимало менших змін у всіх сферах нашого повсякденного життя. Зокрема, навчальний процес у загальноосвітніх школах країни.
В перші дні війни в багатьох батьківських чатах з’явились повідомлення, що у дітей розпочинаються канікули, які за попереднім розкладом, повинні були б закінчитись 14 березня.
Наш Telegram канал: https://t.me/rio_berdychiv_informatsiya
Завдяки мужності українських воїнів та силі духу всіх українців, загарбникам не вдалось під час канікул завершити свій планований «бліцкриг», тому й учням і вчителям тепер потрібно готуватись до відновлення навчання. На жаль, в багатьох містах нашої країни його не вдасться відновити ні в якій формі, адже там саме зараз точаться надважкі бої.
Міністерство освіти рекомендує після завершення канікул організовувати роботу закладів освіти в залежності від конкретної ситуації:
– тимчасове призупинення освітнього процесу (виконання працівниками закладів освіти заходів та завдань, що визначені військово-цивільною адміністрацією);
– організація освітнього процесу за дистанційною формою навчання (за погодженням з військово-цивільною адміністрацією).
Для учнів закладів загальної середньої освіти з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб (особи, які внаслідок агресії РФ евакуйовані з місця постійного проживання) навчання також може бути організовано за заявою одного з батьків за індивідуальною формою: екстернатною, сімейною (домашньою).
Учні з числа внутрішньо переміщених осіб можуть тимчасово відвідувати (за заявою одного з батьків) заклади загальної середньої освіти за місцем тимчасового перебування.
Як пояснила газеті начальник міського управління освіти і науки Валентина Адаменко, в Бердичеві школи готуються до дистанційного навчання, бо організація «очного» освітнього процесу неможлива через безпекову ситуацію. Крім того, в місті залишилось не так вже й багато школярів, адже більше половини з них разом із сім’ями були змушені покинути рідні домівки.
Зараз вчителі активно проводять «перекличку» і «переписку» своїх учнів, щоб визначитись з аудиторією дистанційних занять. Більшість вчителів знаходяться на роботі, хоча багато хто взяв планові відпустки або ж відпустки за власним бажанням. А є й такі, статус яких нез’ясований.
В результаті спілкування в чатах та соцмережах з’явилась інформація, що для деяких дітей, які тимчасово виїхали до інших країн, зокрема Польщі, там організовується навчання у збірних класах українською мовою. Але, більшість пробує знайти умови, щоб регулярно дистанційно зв’язуватись зі своїми вчителями та однокласниками.
Дистанційно проводитимуться не тільки уроки, а й виховні години та інші форми позакласної роботи, адже зараз, як ніколи, діти потребують звичного спілкування, хоча б і он-лайн.
Хоча, не виключається, що за результатами опитувань буде прийнято рішення про продовження канікул.