Довгоочікувана не лише для дітей, які скучили за «живим» спілкуванням, уроками в школі та звичним проведенням часу у навчальних закладах, а й для батьків, які в силу наявності роботи аж ніяк не мали змогу контролювати навчання дітей і допомагати, подія нарешті настала. Після зимових канікул на новорічно-різдвяні свята та встановленого Урядом більш ніж двотижневого локдауну, у понеділок, 25 січня, діти приступили до навчання не дистанційного, а у школах, за партами. Щоправда поки незрозуміло, чи буде звичне викладання предметів в класах чергуватися із предметами у дистанційному режимі вдома, як це було в попередньому семестрі (трудове навчання, фізкультура, мистецтво…), бо школярі навчаються сьогодні лишень другий день, але навіть це радує більшість дітей і дорослих.
Чи запрацювали усі класи в загальноосвітніх навчальних закладах, яка відвідуваність бердичівлянами шкіл у перші дні повноцінного навчання та яка ситуація із захворюваністю на коронавірусну інфекцію серед учнів, вчителів та працівників навчальних закладів, запитали особисто у начальника управління освіти і науки Валентини Адаменко. Адже управління знає достеменно ці дані, тому що щоденно проводить моніторинг згідно з поданими директорами шкіл даними про відвідуваність дітей та відсутність їх з тих чи інших причин.
За словами Валентини Адаменко, всі класи розпочали роботу, закритих на карантин немає. Звісно, відсутність дітей у школах є, але вона невелика. Для прикладу, в залежності від загальної кількості учнів в школах, адже це може бути і 600, і 800, і навіть 1000, на уроках не з’явилися 6-15 дітей на весь навчальний заклад. Причому причиною цьому може бути як захворюваність, і не лише на COVІD-19, а й на застуду, ГРВІ тощо, так і ізоляція через наявність контактів з хворими на коронавірусну інфекцію, або ж просто батьки не пустили дитину до школи.
Сьогодні, як зазначила начальник управління освіти і науки, очікували результатів ПРЛ-тестів 4 дітей, які мали підозру захворювання на COVІD-19. Підтвердити або ж спростувати це повинен Житомирський обласний лабораторний центр. Але ці діти на навчання не виходили, а тому переживати нічого, бо зазвичай, якщо в дитини підтвердився діагноз і вона відвідувала навчальний заклад, то весь клас закривають і учнів відправляють на ізоляцію. Вже згодом стали відомі результати і виявилося, що є 1 хвора на коронавірусну інфекцію дитина, але вона перебувала вдома і в школу не пішла, бо вже була хвора.
На рахунок вчителів, то Валентина Адаменко розповіла, що нині ситуація значно краща, аніж була до канікул та локдауну. Адже якщо тоді хворих на COVІD-19 було близько 12 осіб і це число постійно змінювалося – одні одужували, а інші хворіли, то дистанційне навчання дещо стабілізувало ситуацію. Це без урахування того, що деякі вчителі мали інші причини для лікарняного. Нині відомо про 4 хворих працівників шкіл міста, які мають підтверджений діагноз, але хвороба проявилася ще до того, як розпочалося навчання. Також 14 дітей знаходиться на самоізоляції у зв’язку з тим, що хтось із членів їхніх родин захворіли, і вони являються контактними особами.
Насамкінець поцікавилися в начальника управління освіти і науки про традиційні шкільні канікули, які скоро повинні бути у школах згідно з планами. Це питання дещо непередбачуване через епідеміологічну ситуацію в країні загалом і в кожному місті зокрема, а тому Бердичів не є винятком. Справа в тому, що канікули заплановані на лютий місяць і поки нічого не змінюється, але буде видно по обстановці. Якщо, наприклад, все буде добре, діти і вчителі не хворітимуть, школи, так сказати «увійдуть в колію», то, можливо, буде прийняте рішення про перенесення канікул на березень чи квітень. А якщо раптом після виходу з локдауну, не дай бог, буде зростати захворюваність серед учнів і вчителів, то, звичайно ж, буде прийнято рішення про запровадження канікул.