Ті самі гості, в ту саму хату – схоже, що зустрічатись в стінах бердичівського медичного коледжу з його керівництвом стало гарною традицією для комісій, громадських активістів та ЗМІ. Представники Самооборони Бердичева і району намагались відстояти право на навчання Костянтина Говоруна, студента, відрахованого за п’ять місяців до випуску і отримання диплому.
За офіційною версією, якої дотримується адміністрація коледжу, юнак має покинути стіни закладу через «хвости», які не встиг здати. Втім і сам хлопець, і батьки, і активісти вважають, що сесію йому допомогли завалити.
Виключення майбутнього медика насправді схоже на розправу і помсту з боку директора – переконані активісти, адже Костянтин, під час свого навчання приймав участь і в подіях на Майдані і крім того входить до одного з громадських формувань Бердичева. Останній факт його біографії, на думку і самого хлопця, відіграв основну роль у причині його відрахування, оскільки активісти Самооборони та Правого Сектору, куди власне входить і студент, постійно нагадували директору коледжу про його кримінальні провадження та піднімали питання про його моральне право керувати закладом.
«В той період, коли були події на Майдані, він (директор), мене не викликав, хоча мені передавали його погрози типу: «А, Говорун поїхав? Я йому зроблю!», потім, коли все пішло на користь людей, він стих. Згодом, я вступив в громадське формування «Правий Сектор м. Бердичева», яке спільно з Самообороною задавали директору незручні питання. Відігратись він вирішив на мені: протягом трьох років мого навчання він ні до кого не приходив особисто на іспити, а до мене – на кожен. Я здав всього один екзамен – хірургію, це мабуть єдиний на який він не прийшов» – розповідає юнак.
Щоб вирішити даний конфлікт і з’ясувати всі обставини, активісти Самооборони традиційно звернулись до обласного департаменту охорони здоров’я, запросивши відповідну комісію в стіни коледжу. Гостям з Житомира, які несподівано прибули в заклад, були явно не раді, добрих півгодини четверо працівників тримали оборону сходів на другий поверх, де розміщені кабінети керівників, вперто ігноруючи документи представників департаменту.
Зрештою, пообіді, піднятись таки вдалось, але з першої спроби застати Володимира Клименюка, директора бердичівського медичного коледжу, на місці не вийшло – він, за словами заступників, поїхав у відрядження. Але чи то відрядження було коротким, чи то пан Клименюк володіє секретом переміщення у просторі і часі, але факт залишається фактом – до початку роботи обласної комісії він знову був на місці у своєму кабінеті.
Не обійшлось і без сутичок в стінах навчального закладу – директор коледжу вихопив з рук активістки Самооборони Тетяни Примак телефон, на який вона знімала спілкування з ним в його приймальній і пожбурив його на стіл, штовхнувши при цьому жінку. Подальше розгортання конфлікту зупинили працівники міліції, яких завбачливо викликали працівники установи.
«На мою думку, така людина ні на секунду не повинна займатись студентами. Яскравий приклад і нинішній випадок, коли він неадекватно сприйняв нас і маринував на порозі закладу комісію. Я не знаю чим закінчиться ця історія, але ми будемо боротись за поновлення цього хлопця», – зазначила Тетяна Примак, активістка.
Висновок комісії з департаменту охорони здоров’я Житомирської ОДА, після майже двогодинного вивчення матеріалів та спілкування з усіма сторонами конфлікту, підтвердив рішення адміністрації коледжу про відрахування студента.
За словами Бориса Бичковського, головного спеціаліста департаменту охорони здоров’я ОДА у Житомирській області, студента виключили через неуспішність, він має право поновитись уже в новому навчальному році. Сам Костянтин запевняє, що диплом медика він отримає, але вже в стінах іншого навчального закладу. Ще один студент Бердичівського медичного коледжу, Олексій Мамчур, якого нещодавно завдяки зусиллям активістів було поновлено, нині продовжує своє навчання в місті Житомирі в Інституті Медсестринства.