Чого вже тільки не переживала освіта в Україні за 10 років війни. Міністерство та Управління навчилися швидко реагувати та підлаштовуватися під непередбачувані обставини так, щоб молоде покоління могло безперешкодно продовжувати навчальний процес. Деяких змін він зазнає і цього року.
Ми вже писали, що Міністерство освіти та науки України надало нові рекомендації щодо організації освітнього процесу у 2024-2025 навчальному році. Щоправда, у попередньому матеріалі акцент змістився саме на міські школи. Але поговоримо також і про заклади фахової передвищої освіти – коледжі.
У Бердичеві діє три потужних заклади фахової передвищої освіти, які щорічно готують сотні студентів: педагогічний та медичний коледжі, а також промисловості, економіки та права. Щодо останнього, то цього року він першим у Бердичівській громаді розпочав освітній процес вже цього понеділка – 12 серпня.
Журналіст «РІО-Бердичів» провів розмову з директором БФКПЕП паном Іваном Демусем про значну зміну у 2024-2025 навчальному році. Він розповів, що рішення розпочати роботу у середині серпня було ухвалене з багатьох причин. Передусім, це одна з рекомендацій МОН, якою також передбачені подовжені зимові канікули, а також навчання щосуботи.
Рішення щодо організації освітнього процесу двічі обговорювали у місті представники усіх коледжів, вперше на фінальному засіданні педагогічної ради минулого навчального року, та нещодавно. Керівництво інших міських коледжів не має потреби вносити суттєві зміни до освітнього процесу. А БФКПЕП, зокрема через наповнюваність близько 1 тисячі студентів, які навчаються переважно на специфічних технічних спеціальностях, був вимушений швидше розпочати навчальний рік для усіх курсів, а також запровадити дистанційне навчання щосуботи. Учора у коледжі відзначили початок навчального року та привітали 244 студентів-першокурсників, а сьогодні — до праці.
Також у коледжі зауважують, що навчальний рік, ймовірно, не закінчиться швидше, ніж зазвичай. На сьогодні процес заплановано до 30 червня 2025 року. Однак пан Демусь зауважує, що передбачити майбутнє неможливо. Поки коледж прагне забезпечити якісне навчання для усіх студентів, зокрема для груп технічного напрямку, які постійно навчаються працювати за комп’ютерами та різною технікою, яка живиться від електрики.
Найголовніше, що завдяки застосованим рекомендаціям МОН, тепер студенти не навчатимуться у дві зміни, як минулого року. Дітям з інших населених пунктів не доведеться добиратися додому у темряві у холодні поки року, а найхолодніший період вони зможуть провести у домашньому затишку.