Про це говорили сьогодні на засіданні постійної депутатської комісії з земельних питань, яка відкрила серію зібрань депутатів міської ради по підготовці до чергової сесії.
Начальник управління освіти і науки Валентина Адаменко, розповідаючи депутатам про стан галузі, виглядала засмученою, адже станом на початок року недостатність коштів на діяльність шкіл і дитсадків складала більша ста мільйонів. Із залишків минулого року вдалось додати ще п’ятдесят мільйонів, а де брати інші поки що не знає ніхто.
Така ситуація виникла через зменшення освітньої субвенції з держави на 10% і через те, що в багатьох закладах менша кількість учнів та дошкільнят, ніж це потрібно за нормою.
В управлінні докладають максимум заходів для економії, але їх все одно недостатньо. Так, класи тепер не будуть ділитись на групи з вивчення англійської чи української мови, як це було раніше, а лише на інформатиці, бо на всіх не вистачає комп’ютерів. А десяті-одинадцяті класи будуть формуватись лише в чотирьох ліцеях.
У дошкільній освіті ситуація теж невтішна, адже якщо раніше в Бердичеві було близько 3,5 тисяч дошкільнят, то зараз реально ледь набирається півтори тисячі. Днями робили перевірку працюючих дитсадків, і в групах, де має бути до тридцяти дітей, є в наявності від двох до двадцяти максимум.
В коледжах вже в минулому році на канікулах всіх викладачів відправляли в неоплачувану відпустку, тепер це треба робити і в наших школах.
І якщо всі ці заходи не дадуть достатнього результату, а в міському бюджеті не буде коштів на підтримку галузі, то яким би гірким і непопулярним не було б рішення про закриття деяких шкіл, але це доведеться робити…
Окремо розповіла Валентина Василівна і про стан справ з будівництвом укриття восьмої школи. Буквально незабаром хочуть викликати комісію по його прийманню, і тоді учні цієї школи зможуть повернутись до рідних стін та розвантажити п’яту і одинадцяту школу, які нині вчаться чи не в три зміни. Але остаточно роботи з благоустрою навколо укриття можуть бути закінчені лише ближче до літа.