У п’ятницю, 9 листопада, в Бердичівській міській гуманітарній гімназії №2 відбулося довгоочікуване мистецьке свято «До мови доторкнемося серцем», приурочене Дню української писемності та мови.
Словами-закликами: «Любити, шанувати, плекати рідну мову — святий обов’язок кожного українця. А надто сьогодні, у такі неспокійні часи для нашої держави», – розпочали літературну композицію ведучі Кисарчук В. та Тарасов М., учні 9-Б класу.
Сила слова безмежна. Особливо, коли воно живе, іскристе, емоційно виважене. Коли воно сліпуче, “як проміння ясне”, а могутнє, “як хвилі буйні”. Присутні в актовій залі ще раз у цьому переконалися, слухаючи поетичні рядки про красу рідної мови, про її щирість, неповторність, прочитані Бойко С., Скринніковим Д., Павлицею С. та Качалком І.
То струмочком дзвенить, то сміється й співає,
То іскринками гумору враз спалахне.
Скільки слів в тобі є, лиш Господь один знає.
Мово рідна моя, ти як сонце ясне!
Не обійшлося і без сумної нотки: дев’ятикласниці зі свічками в руках згадали про трагічні події (українська мова і писемність заборонялися, закривалися школи, бібліотеки, припиняли роботу друкарні), щоби кожен із присутніх усвідомив, що історія мови – це історія народу, який тисячоліттями виборював право на гідне існування й незалежність.
Піднесеним патріотичним акордом меседжу було душевне виконання ученицею 10 класу Бриль Софією”Молитви” Ольги Яворської.
А далі – найочікуваніший момент: запрошена на свято бердичівська мисткиня Ольга Протасевич своєю енергетикою запалила весь зал. Прочитані поетесою вірші та проспівані пісні переконали вкотре, що слово здатне робити чудо і хвилювати найтонші струни людського серця.
Учні ще раз пересвідчилися, що рідна мова – це «мова єднання», любові та поваги, взаємопідтримки й розуміння.
А вже об 11.30 дев’ятикласники разом зі своїм класним керівником, учителем української мови й літератури Лепешко Л.Ю. писали радіодиктант національної єдності «Крила України». Так, у диктанті учні допускали помилки (деякі пунктограми ще не вчили, деякі – забули, хтось не встиг дописати речення до кінця), але є ще час попрацювати над ними.
Учням 4-5-х класів цей день запам’ятався тим, що вони мали можливість познайомитися в дитячій бібліотеці з українським письменником Сергієм Куцаном, автором повісті «Зюзя». Зустріч залишила приємні враження у душах дітей. Гімназисти отримали ще одну нагоду переконатися в тому, що рідна мова – це золота скарбниця душі народної, з якої ми виростаємо, якою живемо і завдяки якій маємо високу гордість іменуватися народом України.
Лепешко Л. Ю., керівник кафедри вчителів суспільно-гуманітарного циклу наук БМГГ №2