22 квітня мало відбутися перше засідання депутатської комісії з питань регламенту, правопорядку, депутатської етики, антикорупційної та інформаційної політики перед засіданням сесії Бердичівської міської ради. Врешті депутати не назбирали кворум, тож навіть розпочати засідання вони так і не змогли.
На щастя, деякі депутати мають більше бажання засідати ніж інші, тому наступна депутатська комісія, але вже з питань земельних відносин, будівництва та архітектури, зібралася сьогодні, щоб все ж обговорити 75 проєктів рішень, які винесуть на сесію міської ради. Звісно більшу частину часу знову зайняли дискусії про оренду приміщень та землі комунальної власності, але найбільше питань та тривоги викликала тема бердичівської освіти.
Перед тим, як просити затвердити питання закриття 3-х закладів дошкільної освіти (дитсадочків), начальниця Управління освіти і науки міської ради Валентина Адаменко вкотре розповіла депутатам про скрутне становище та наявні проблеми у своїй галузі.
Начальниця управління розповіла, що у бердичівської освіти досі є великі проблеми з фінансуванням. На сьогодні на дитсадочки у міста не вистачає 38 мільйонів гривень, а на школи — 35 мільйонів гривень. Тільки, якщо хоч на заклади загальної середньої освіти виділяється державна субвенція, то фінансування дитсадочків лягає повністю на плечі і без того «худого» міського бюджету. Тому управління освіти вирішило винести питання закриття 5, 17 та 27 дитсадочків на сесію міської ради. На фінансування кожного з цих дитсадочків у 2024 році не вистачає від 5 до понад 7 мільйонів гривень.
З огляду на нещодавній протест мам, які висловили своє негативне ставлення щодо закриття 27-го дитсадочка, коли його ще офіційно ніхто закривати не збирався, то рішення закрити одразу три на сесії міської ради буде негативно сприйняте суспільством. Розуміючи це, голова депутатської комісії Олег Пасічник вирішив запитати пані Адаменко, чому вона вирішила винести це питання саме на розгляд сесії, а не на розгляд виконавчого комітету. Він заявив, що для суспільства депутати завжди мають негативне забарвлення, і ухвалення ще одного непопулярного рішення не зробить їх краще.
Начальниця управління намагалася пояснити, що їй порадили винести це питання на сесію юристи міської ради і в інших громадах вже була така практика, але це було марно. Депутатська комісія вирішила все ж не брати на себе відповідальність за закриття трьох закладів дошкільної освіти і всі її учасники проголосували проти цього проєкту рішень. Однак це не означає, що інші депутатські комісії, які будуть засідати наступними, проігнорують гостре питання бердичівської освіти.