Про те, що освітньої субвенції від держави не вистачить в цьому році на виплату зарплат педагогічним працівникам знали ще на початку року. Тоді оголошувалась і сума – 22 мільйони гривень.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Протягом року 15 мільйонів на ці потреби було виділено з міського бюджету додатково, а шість з лишком мільйонів управління освіти планує отримати з економії по іншим статтям свого бюджету.
Про це на сесії міської ради розповіла начальник управління Валентина Адаменко. У прийнятому на сесії рішенні і було затверджено перерозподіл цих коштів між різними кодами бюджетних витрат.
Крім зарплати зекономлених коштів також вистачило і на придбання деяких видів обладнання. Так, з ремонту першої школи залишилось 1 мільйон 243 тисячі гривень, які використають на придбання пральних машин, пателень, електром’ясорубок, холодильників, котлів, морозильних камер в заклади шкільної та дошкільної освіти.
З державного бюджету надійшла субвенція на впровадження НУШ у 5-7 класах близько 400 тисяч гривень, до якої у якості співфінансування додали ще близько 200 тисяч з міського бюджету. В теорії ця субвенція мала б дати змогу 5-7 класам змінити меблі, закупити методичні матеріали та інше, але на практиці, коли поділити цю суму на всі такі класи, то коштів вистачить лише на 4 парти і 4 стільця в один клас. Тому школи витрачають ці кошти на купівлю карт, обладнання і приладдя, а вчитись діти нової школи будуть за старими меблями.
Для кращого розуміння сьогоднішнього стану бердичівських закладів освіти публікуємо нижче інформацію, яка увійшла в звіт по виконанню програми соціально-економічного розвитку Бердичева за 9 місяців поточного року.
«Управлінням освіти і науки, керівниками закладів освіти комунальної форми власності докладається максимум зусиль для того, щоб підтримувати належний рівень освітянської галузі.
Мережа закладів освіти громади включає в себе 14 закладів дошкільної освіти, 15 – загальної середньої та 2 заклади позашкільної освіти. На виконання вимог законів «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту» рішенням Бердичівської міської ради від 06.06.2023 № 862 завершено процес припинення юридичної особи – ліцею № 3 м. Бердичева Житомирської області.
Пріоритетним завданням управління та закладів освіти в умовах воєнного стану є створення безпечних умов перебування дітей у закладах освіти. З цією метою здійснено поточні ремонти протирадіаційних укриттів, що перебувають на балансі ліцеїв №№ 4, 10, 12, гімназії № 5, Скраглівецької гімназії, ЗДО №№ 4, 22, 28, «Дошколярик» та найпростіших укриттів гімназії №№ 1, 2, 5, 6, 7, 11, 17, ліцеїв №№ 10 та 15.
Для облаштування гімназії № 8 виділено 4 404 тис.грн. субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на облаштування безпечних умов у закладах загальної середньої освіти у 2023 році на об’єкт: «Нове будівництво захисної споруди цивільного захисту подвійного призначення на території гімназії № 8 м. Бердичева Житомирської області за адресою: м. Бердичів, вул. О.Реготуна, 7». Відповідна сума виділена із фонду розвитку бюджету Бердичівської міської територіальної громади.
Ведуться роботи із будівництва укриття. 500 тисяч гривень надійшло іншої субвенції з обласного бюджету для здійснення поточного ремонту протирадіаційних укриттів ліцеїв № 4 та № 12.
В усіх спорудах цивільного захисту, які перебувають на балансі управління освіти і науки Бердичівської міської ради, здійснено поточні ремонти та до початку навчального року приведено їх у готовність до використання.
З метою забезпечення закладів освіти додатковими заходами безпеки в усіх закладах освіти встановлено «тривожні кнопки». Крім того, кошти міського бюджету та субвенцій з державного бюджету спрямовувалися на підтримку і покращення матеріально-технічної бази освітянських закладів, зокрема на розширення спроможності закладів дошкільної освіти щодо доступності їх послуг для дітей з особливими освітніми потребами та дітей з інвалідністю, на забезпечення організаційно-фінансових засад інклюзивного та спеціального навчання у закладах освіти міста та функціонування інклюзивного ресурсного центру.
Також було здійснено заходи із підготовки закладів освіти до роботи в осінньо-зимовому періоді. Проведено роботу із підготовки теплового та газового господарства до опалювального сезону».