Про це на засіданні виконавчого комітету Бердичівської міської ради, що проходило сьогодні, повідомила начальник відділу освіти і науки Валентина Адаменко. На розгляд членів виконкому було подано проект рішення, в якому затверджений весь порядок організації харчування дітей у закладах Бердичівської міської територіальної громади.
Окремо доповідачка зосередила увагу на ті пільгові категорії, які мають право відповідно до Закону України «Про освіту» на безоплатне харчування як у дитячих садочках, та і у школах.
У дитсадках це такі категорії:
– діти-сироти;
– діти, позбавлені батьківського піклування;
– діти із малозабезпечених сімей;
– діти, батьки яких загинули під час участі в АТО або під час виконання службових обов’язків;
– діти з особливими освітніми потребами, які знаходяться в дитячих садочках в інклюзивних групах;
– діти з числа внутрішно переміщених осіб або діти, які мають статус дитини, постраждалої внаслідок бойових дій і збройних конфліктів.
Додатково враховується пільга виконавчого комітету Бердичівської міської ради – діти, батьки яких є учасниками АТО або ООС. Таких у громаді виховують 358 дітей. Крім того, ще є пільга для дітей тих сімей, в яких виховується 3 або більше дітей, і становить 50% вартості харчування.
Щодо шкіл, то на безкоштовне харчування мають право такі категорії:
– діти-сироти;
– діти, які позбавлені батьківського піклування;
– діти із малозабезпечених сімей;
– діти, батьки яких загинули під час участі в АТО або під час виконання службових обов’язків;
– діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах;
– діти з числа внутрішно переміщених осіб або діти, які мають статус дитини, постраждалої внаслідок бойових дій і збройних конфліктів.
Діти, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків або під час участі в АТО, звільнялися від сплати за харчування двічі на день – вдень і на групах продовженого дня. Решта дітей на групах продовженого дня харчувалися за кошти батьків.
Відповідно до висновків аудиту і до того, що дитячі садочки у місті харчуються завдяки коштам платників податків, за словами начальника відділу освіти, було написано пункт, що передбачає звільнення від сплати за харчування та надання знижки на харчування підлягають здобувачі освіти, які зареєстровані на території Бердичівської міської територіальної громади або є платниками податків у громаду. Тому що є громадяни, які в Бердичеві проживають, але не зареєстровані і не сплачують податки, а діти в садочки ходять.
І конкретно щодо встановлення розмірів вартості харчування у закладах освіти Валентина Адаменко провела паралель ціни минулорічної і тієї, яка діятиме в цьому навчальному році. Хоча варто зазначити, що минулого року вартість не підвищували, а ціни за цей час зросли, що продемонстрували державні закупівлі. Причому було сказано, що меню складатимуть не на 2 тижні, як раніше, а на 4. Орієнтовно воно вже складене і погоджене.
Для вихованців закладів дошкільної освіти (було і стане):
29,06 грн. – 34,57 грн. (для дітей ясельної групи – до 4-х років);
43,81 грн.– 45,60 грн. (для дітей старшої групи).
Для шкіл (було і стане):
14,49 грн. – 18,74 грн. (для груп продовженого дня);
17,04 грн. – 21,09 грн. (для учнів пільгових категорій).
Вартість вираховують таким чином, що беруть всі продукти харчування, які відділ освіти має право закупляти, беруть 4-тижневе орієнтовне меню, вираховують до грамів, скільки належить давати дитині, і виходить ціна за харчування. Калькуляцію проводить працівник відділу освіти і науки зі спеціальною освітою.
Також читайте: Бердичівські музична і художня школи піднімають ціни на навчання