Традиційно кожен новий навчальний рік освітяни розпочинають серпневими конференціями, які об’єднують, мобілізують, скеровують та спонукають до взаємодії. На таких зустрічах визначають стратегічні пріоритети розвитку освіти і шляхи їх реалізації. З 21-го по 25-е серпня керівники та педагогічні працівники закладів освіти Бердичівської міської територіальної громади стануть учасниками локацій методичного івенту.
Читайте нас на Telegram // Facebook // Підтримати РІО //
Журналісти «РІО Бердичів» зустрілися з командою освітян-управлінців і дізналися про особливості проведення серпневої конференції. Враховуючи реалії сьогодення, вона проходитиме у досить незвичному форматі.
П’ять днів у локаційних містечках закладів освіти – це невимушена атмосфера, комунікування в команді, обмін думками, обговорення особливостей організації навчання в умовах воєнного стану, складові безпечного освітнього середовища та ознайомлення з нормативними документами.
Керівників закладів освіти об’єднає освітній апгрейд «Версія 2023–2024» (освіта в час випробувань: досвід, цінності і можливості). У центрі уваги – реалізація ціннісних пріоритетів Нової української школи, питання національно-патріотичного виховання, психологічна підтримка учасників освітнього процесу, особливо – дітей-переселенців.
Вимога сьогодення – інклюзивна освіта. Під час війни інклюзія стикається з новими викликами. Кількість дітей з особливими освітніми потребами зростає, повідомили в управлінні освіти і науки: у минулому 2022–2023 н. р. у школах навчалося 79 учнів з особливими освітніми потребами, у наступному 2023–2024 н. р. заклади освіти мають прийняти ще 25 школярів. Відповідно у дитячих садках у групах навчалося 29, нині ще 14 дошкільнят з особливими освітніми потребами стануть вихованцями міських ЗДО.
У сучасних умовах набуває пріоритетного значення військово-патріотичне виховання. Нині, як ніколи, потрібні нові підходи та нові шляхи. Формування ціннісних орієнтирів і громадянської самосвідомості у дітей та молоді повинно здійснюватися на прикладах героїчної боротьби українського народу за незалежність та свободу.
У дні методичного івенту, при зустрічах із педагогами-тренерами, на вчителів-предметників, вихователів і працівників позашкільної освіти чекатимуть інфокейси, презентаційні меседжі, нетворкінги, психологічні тренінги, педагогічні ноу-хау та інноваційні лайфхаки, соціально-психологічні кейси, освітянські хаби, психологічний дивертисмент, творчі завдання та ігрові ситуації.
Додаткова інформація про локації (місця і час проведення) буде надіслана в заклади освіти.