Здавалося б, навіщо до Дня молоді говорити про якісь думки. Танцювати і співати – це ж так звично для відзначення будь-якого професійного чи державного свята. В Бердичеві фактично саме так відзначили цьогорічне свято молоді.
Але в Семенівській громаді відділ освіти, молоді і спорту, який очолює креативний і винахідливий Юрій Балюк, вважають, що навчити дітей і молодь ДУМАТИ є вищою ціллю, на яку треба орієнтуватись і в повсякденні, і у свята.
Саме тому минулорічний «Фестиваль думок» був не забутий, а розширений і доповнений. Протягом кількох тижнів напередодні на сторінках відділу освіти та навчальних закладів громади виставлялись пости-нагадування та анонси майбутніх локацій фестивалю. А після того, як вчителі вийшли з відпусток, почалась безпосередня підготовка до цього яскравого дійства.
В неділю до Красівки на шкільних автобусах та на власних автівках з’їхались не тільки майже всі школярі громади, але й багато гостей із сусідніх громад, зокрема і з Бердичева. Зустрічав їх військовий оркестр 26-ї артилерійської бригади та організатори сімнадцяти фестивальних локацій. Кожному відвідувачу дали карту-схему цих локацій, і життя завирувало на зазвичай тихому в літні місяці шкільному подвір’ї.
- Острівець здоров’я та безпеки
- Скринька думок (13:00-15:00) / Лотерея
- Кімната терапії іграшкою
- Ігротека «Монополія»
- Світ сучасних технологій від ІТ академії STEP
- Ігротека «Шашки та шахи»
- Майстер-клас з плетіння браслетів
- Майстер-клас з техніки декупажу
- Торговельний майданчик «ЦарХліб»
- Ігротека «Настільний теніс»
- Панельна дискусія «Сімейна порадня»
- STEAM-лабораторія
- Танцювальний майстер-клас
- Ігротека «Мовний пуризм»
- Кінотеатр під відкритим небом
- Ігротека «Професії»
- Майстер-клас з боді-арту
І на кожній з цих локацій не було пусто майже весь час проведення фестивалю
Найбільше запам’ятався дітям намет від громадської організації «Генофонд нації». Тут роздали безкоштовно більше 120 пухнастих котиків – м’яких іграшок, за допомогою яких можна зняти стрес та кілька десятків інших м’яких іграшок. З цими іграшками потім ходили практично всі учасники фестивалю.
Столи бердичівської комп’ютерної академії теж не пустували ні хвилини, адже тут діти могли малювати 3-D ручками фігури, які згодом ставали їхніми сувенірами. А в окуляри віртуальної реальності хотіли подивитись і діти, і дорослі. Організатори стенду не встигали заряджати акумулятори у жвавого робота, який полюбився найменшим учасникам.
Локація Центру зайнятості в тінистому шкільному садку налаштовувала дітей на думки про майбутнє. Тут вони дізнавались нове про світ професій, розгадували своєрідний кросворд, розповідали про свої мрії.
Наймасовішим виявився танцювальний майстер-клас від молодіжної формації «Кармель». В просторому шкільному спортзалі дівчата швидко освоїли танцювальні рухи та вже через пів годинки змогли представити своїм друзям та багатьом батькам повноцінну композицію.
Але найбільшою інтригою фестивалю був розіграш лотереї, в якості призів якої родина фермерів Чорноусів надала двійко рожевих поросят. Це були не м’які іграшки, а справжні тваринки, які тихо сиділи в клітці, аж поки результати лотереї не визначили їхніх нових господарів. Лотерейним квитком служив донат для ЗСУ розміром 100 гривень, і багато хто подвоював і потроював свої виграшні шанси. В результаті вдалось зібрати 10 тисяч гривень на автомобіль для військового підрозділу. А переможцями лотереї несподівано стали вчитель і вчителька шкільних закладів громади.
Ввечері шкільне подвір’я знову затихло, щоб буквально через кілька тижнів знову наповнитись гамором і сміхом.