Подальші шляхи розвитку освіти в Бердичівському районі обговорювали на засіданні педагогічної конференції, що зібрала в стінах райдержадміністрації представників шкіл і садочків та посадовців. Цьогорічне зібрання, що відбулось наприкінці тижня у четвер, 27 серпня, пройшло без звичного аншлагу. Певна частина вчителів і вихователів лишилась в своїх закладах готуватись до початку нового навчального року.
Чим жила освіта в минулому році розповіла очільниця районного відділу освіти Валентина Муренко, призначена на цю посаду на початку літа. Оскільки освіта – це система у якій відіграє важливу роль кожна ланка, доповідь, що супроводжувалась відеорядом, розпочалась з роботи дошкільних навчальних закладів. Всього в районі функціонує 23 садочки, які відвідують 700 дітей.
Різке зменшення народжуваності в районі вплинуло на наповнюваність класів у школах. Це також призвело і до скорочення навантаження на педагогів.
«На сьогодні у восьми школах району навчається менше 50 учнів, у чотирьох – менше 30. Кожна третя школа заповнена менше ніж на половину, а у половині шкіл І-ІІІ ступенів наповнюваність становить менше ста вихованців. Це створює проблеми з фінансуванням, обслуговуванням та звісно ж, наданням якісної освіти», – відзначила пані Муренко. Навівши цю сумну статистику, очільниця освіти закликала присутніх порахувати у скільки обходиться утримання таких навчальних закладів.
Чиновниця наголосила на тому, що у Бердичівському районі є необхідність у призупиненні, чи реорганізації окремих малокомплектних шкіл. Це звісно, боляче і важко, але задля створення нового якісного освітнього процесу, іншим шляхом йти неможливо, – наголосила чиновниця.
Освітяни Бердичівщини, як і їх колеги з інших регіонів, брали участь у багатьох «експериментах», впроваджених посадовцями за останні кілька років. На жаль, такі зміни у освітніх нормативних базах можна називати лише «експериментами», відзначила Валентина Муренко, оскільки жодна з них не була доведена до кінця і підігнана під потреби школи, в першу чергу – сільської. Директори маючи величезний досвід роботи, брались за впровадження змін озброєні лише власним ентузіазмом і пробували будувати новий навчальний процес. На зустрічі,керівникам навчальних закладів та педагогам,подякували за натхнення та небайдужість у підходах до навчального процесу, відзначивши їхні заслуги грамотами обласного управління.
Нині актуальними залишаються проблеми забезпечення навчальних заклади. В першу чергу бракує комп’ютерів, інтернет підключено у трохи більше ніж 60% шкіл, тож питання модернізації освіти залишається на часі, особливо, враховуючи те, що знайомство комп’ютерами дітей розпочнеться в початковій школі.
Тему ЗНО і медалістів, які показують престиж шкіл, цього разу на засіданні делікатно оминули, відзначивши, що всі оцінки в атестатах підтверджені результатами оцінювання. «Здавали діти так, як навчались», – наголосила пані Муренко, висловивши сподівання, що вже наступне ЗНО покаже високий рівень знань.
Завершила свій виступ очільниця освіти словами вдячності за гідне патріотичне виховання дітей, в тому числі й тих, хто зараз захищає Україну в зоні бойових дій. Світлу пам’ять полеглих у боях мешканців Бердичівщини присутні вшанували хвилиною мовчання.
Привітав педагогів та вихователів від імені районної влади Едуард Томашевський, голова РДА, зазначивши, що хотів би чути думку вчителів та їхні ініціативи.
Він підкреслив, що оглядаючи школи він міг оцінити масштаби проведеної колективами роботи і вони його вразили: « У 99% шкіл можна возити екскурсії з міських, щоб показати які саме школи є в районі. У наших школах відчувається сімейний затишок, там дуже приємно перебувати, за що я вам усім сердечно дякую».